Yükleniyor...

DBS Bank, DeFi Teknolojisini Kullanmaya Başladı

Asya'nın büyük bankalarından DBS Bank, Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından desteklenen bir proje için DeFi teknolojisini kullanmaya başladı.

DBS Bank DeFi Teknolojisini Kullanmaya Basladi

Asya’nın büyük bankalarından DBS Bank, Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından desteklenen bir proje için DeFi teknolojisini kullanmaya başladı.

Uygulama, MAS tarafından öncülük edilen ortak bir sektörler arası çaba olan Project Guardian’ın bir parçası. Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından Haziran ayında başlatılan Project Guardian, dijital varlıkların platformlar ve likidite havuzları arasında alınıp satılmasını sağlayan açık ve birlikte çalışabilir ağlar oluşturmak için halka açık blockchain ağlarının kullanımını keşfetmeyi amaçlıyor.

DBS Bank’tan DeFi Adımı

DBS, izinli veya özel DeFi likidite havuzlarını kullanarak döviz (FX) ve devlet tahvillerinin alım satım testine başladığını duyurdu.

Banka, Project Guardian kapsamındaki ticaretin tokenize edilmiş Singapur Devlet Menkul Kıymetleri, Singapur doları, Japon devlet tahvilleri ve Japon yeni alım satımını içerdiğini söylüyor. Proje, özel bir DeFi protokolü üzerinde alım satımın aynı anda anında alım satım, takas ve saklama işlemlerine olanak tanıyor.

DBS’nin strateji başkanı Han Kwee Juan‘a göre, Project Guardian, en son gelişmeleri, daha hızlı ticaret, daha fazla şeffaflık, daha düşük uzlaşma riskleri ve diğer faydaları sağlayan küresel kurumsal likidite havuzları oluşturmanın temellerini atıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x