Yükleniyor...

Decentraland’in Türünün Tek Örneği Metaverse Müzik Festivali Başlıyor

Decentraland, Deadmau5 ve Paris Hilton gibi 80’den fazla sanatçının yer aldığı bir metaverse müzik festivali düzenliyor.

decentralandin turunun tek ornegi metaverse muzik festivali basliyor 3

Decentraland, Deadmau5 ve Paris Hilton gibi 80’den fazla sanatçının yer aldığı bir metaverse müzik festivali düzenliyor. 21 Ekim’de başlayacak olan festival 4 gün sürecek. 

Ethereum blokzincirinde yer alan merkeziyetsiz bir metaverse projesi olan Decentraland, türünün tek örneği bir müzik festivali düzenliyor. Festivalde Paris Hilton ve 3LAU gibi NFT alanına yön veren isimler de yer alacak.

Festivalde VIP alanlar, NFT dükkanları ve ilginç bir şekilde portatif tuvaletler de bulunuyor. Decentraland’den Sam Hamilton konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bu, sanal sosyal dünyada müzik ve kültürün bir kutlaması, aynı zamanda metaverse’in yaratıcı insanlar için uygun, karşı konulmaz ve karlı bir alan olarak geldiğinin bir kabulü.”

İskoç şarkıcı ve söz yazarı Nina Nesbitt, pandemi nedeniyle uluslararası tura çıkamadığını ve gerçek hayata dönüş başlarken bu tür bir teklifin çekici göründüğünü söylüyor:

“Şu anda uluslararası tur yapamıyorum ve bu bana performans gösterebileceğim ve hayran kitlemle bağlantı kurabileceğim başka yollar düşündürdü… Bunun gerçekten ilginç bir yol olduğunu düşündüm ve oldukça yeni ve pop dünyasında daha önce pek yapılmamış bir şey bu yüzden denemek istedim.”

Bilindiği gibi metaverse (sanal dünya) kavramı, pandemi ile birlikte diğerleri ile bağlantı kurmak ve eğlenmek isteyen insanlar arasında oldukça popüler hale gelmişti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner