Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa DeFi Haberleri DeFi'daki Toplam Kilitli Değer 32 Milyar Doları Aştı

DeFi’daki Toplam Kilitli Değer 32 Milyar Doları Aştı

ABONE OL:google-news

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) protokollerinde kilitlenen toplam değer (TVL) 32 milyar doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Ancak bazı yorumcular, DeFi’ın hala erken dönemlerinde olduğunu vurgulamaya devam ediyor. Benzer bir görüş yakın zamanda DeFi Alliance’tan Qiao Wang tarafından da dile getirildi.

Bununla birlikte birçok kişi, alanın yakın gelecekte daha fazla talep göreceğini düşünüyor. Bunlardan biri, önde gelen DeFi oracle’ı Chainlink’in (LINK) kurucusu Sergey Nazarov:

“Robinhood’da olduğu gibi daha fazla sözleşme ihlali ortaya çıktıkça, bir markanın kağıt taahhütlerinin ötesine geçen güvenilir sözleşmelere olan ihtiyaç büyük ölçüde talep görecektir.”

DeFi, blokzincirlerini, akıllı sözleşmeleri ve oracle’ları birleştirerek kullanıcılara güvenilir sözleşmeler sağlıyor. Yukarıda bahsedilen büyümeye ek olarak, merkeziyetsiz borsalar (DEX) da işlem hacimlerinde büyük bir artış kaydetti. OKEx Insights tarafından derlenen verilere göre, DEX’lerdeki haftalık ortalama işlem hacmi %10 arttı ve 197 milyar dolar olarak kaydedildi. Bunun %37’lik önemli bir kısmını ise Uniswap oluşturdu.

defidaki toplam kilitli deger 30 milyar dolari asti 1
Kaynak: AMBCrypto

Dijital varlık yatırım şirketi Blocktown Capital’in kurucusu James Todaro da DeFi’de yükseliş bekleyen isimlerden biri. Todaro şunları kaydetti:

“DeFi, yalnızca sizin ve güçlendirilmiş kodun paranızın tam kontrolüne sahip olmasını mümkün kılıyor.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar