Yükleniyor...

Deus Finance, Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı

Deus Finance, 13.

deus finance bir kez daha saldiriya ugradi

Deus Finance, 13.4 milyon dolarlık kayıpla sonuçlanan bir flash loan saldırısına maruz kaldı. Protokol, geçen ay da bir flash loan saldırısıyla 3 milyon dolar kaybetmişti. 

Zincir üstü verilere göre saldırı, TSİ 05:40 civarında gerçekleşti. Zincir üstü güvenlik şirketi PeckShield, saldırganın Fantom’daki likidite havuzlarından birindeki fiyat oracle’ını manipüle etmek için, USDC ile eşleştirilmiş DEI adlı bir token içeren bir flash loan aldı. Şirket flash loan manipülasyonun DEI’nin fiyatının çok artmasına neden olduğunu; DEI’nin bu şişirilmiş değerinin ise daha sonra aynı flash loan işlemi içinde ek sermaye ödünç almak için teminat olarak kullanıldığını aktardı.

Ardından ödünç alınan sermaye, USDC’ye çevrildi ve saldırgan 13.4 milyon dolarlık flash loanı geri ödedi. Saldırgan fonları Fantom’dan Ethereum’a taşıdı ve Tornado Cash aracılığıyla karıştırdı.

Deus Finance, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada fonların güvende olduğunu söyledi. Protokol ayrıca DEI tokenlerinin ödünç verilmesini de durdurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner