Yükleniyor...

Deutsche Boerse, Coinbase’in Hisselerini (COIN) Delist Edecek

Halka açıldıktan bir hafta sonra Coinbase hisseleri (COIN) eksik referans verileri nedeniyle Cuma günü Deutsche Boerse'den çıkarılacak.

coinbase 2

Halka açıldıktan bir hafta sonra Coinbase hisseleri (COIN) eksik referans verileri nedeniyle Cuma günü Deutsche Boerse’den çıkarılacak.

Almanya’nın önde gelen borsası Deutsche Boerse AG, en büyük Amerikan kripto para borsası Coinbase’in hissesi COIN’i delist etmeyi planlıyor. Kuruluş, kararını çözülmesi gereken, yanlış bir şekilde eklenen referans verileri nedeniyle aldığını açıkladı. Deutsche Boerse, “Delistin nedeni bu hisseler için eksik referans verileridir” dedi ve delistin bir sonraki duyuruya kadar geçerli olacağını ekledi.

Reuters bugün erken saatlerde Deutsche Boerse’nin Coinbase hisselerini ticaret platformundan çıkarma niyetini bildirdi. Deutsche Boerse’nin platformlarında piyasaya sürülmelerinin ardından, COIN hisseleri sözde LEI kodundaki bir hatayla işlem görmeye başladı. Ancak açıklamada, hatayı kimin yaptığının hala belirsiz olduğu belirtildi.

LEI kodları, tanımlama için gerekli olan bireysel referans satırları ve listeleme ve ticaret için düzenleyici bir gerekliliktir. Frankfurt merkezli organizasyon, “Coinbase’in ticarete devam etmesinin tek yolu, ihraççının bir LEI’ye başvurmasıdır” diye ekledi.

Coinbase, geçtiğimiz hafta Nasdaq’a giriş yaparak resmen halka açık bir şirket haline gelmişti. Bu gelişme, ABD tarihindeki en büyük halka açık listelemelerden biri haline geldiğinden, kripto para birimini benimseme döngüsünde önemli bir kilometre taşı olarak kabul edildi.

COIN yaklaşık 400 dolarlık bir fiyat etiketi ile başladı, ancak lansmandan hemen sonra artan volatilite ile karşılaştı. 100 doların üzerindeki fiyat düşüşünün ardından Coinbase hisseleri 300 doların üzerinde durdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner