Yükleniyor...

deVere Group CEO’su, Savaşın Bitcoin’i (BTC) 50.000 Dolar Seviyesine İteceğini Düşünüyor

deVere Group CEO'su Nigel Green, savaşın birçok kişiyi alternatifler aramaya ittiğini ve bu nedenle de varlığın ay sonuna kadar 50.

green

deVere Group CEO’su Nigel Green, savaşın birçok kişiyi alternatifler aramaya ittiğini ve bu nedenle de varlığın ay sonuna kadar 50.000 doları görebileceğini söyledi.

Green, Rusya Ukrayna savaşının, Bitcoin’in fiyat artışını etiketleyen bir katalizör olabileceğine inanıyor. CEO, savaşın “önemli bir finansal karışıklığa” neden olduğunu ve şirketler, bireyler ve devlet kurumlarının geleneksel yatırım araçlarına alternatif aramaya başladığını belirtti.

“Bankalar kapanması, ATM’lerin parasının tükenmesi, kişisel tasarrufların savaş sebebiyle erimesine yönelik tehditlerin başlaması, Rusya’nın SWIFT sisteminden çıkarılması ve diğer faktörler, merkeziyetsiz finans için bir silah haline geldi”

Green, batı dünyasının bu yaptırımlara devam etmesi halinde Bitcoin’in ay sonuna kadar 50 bin dolara ulaşabileceğini söyledi. Ancak yaklaşık 70.000 dolarlık ATH seviyesi için henüz çok erken olduğunu dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner