Yükleniyor...

DeXe Coin Nedir?

DeXe coin, Ethereum blok zinciri altyapısı ile oluşturulmuş Dexe Network NFT ve DeFi ticaret platformunun resmi kripto parasıdır.

dexe

DeXe coin, Ethereum blok zinciri altyapısı ile oluşturulmuş Dexe Network NFT ve DeFi ticaret platformunun resmi kripto parasıdır. DeXe coin, 2020 yılında piyasaya çıkmıştır.

Platform tarafından verilen hizmet hem yatırımcıları hem de kullanıcıları şeffaf bir platformda bir araya getirerek yatırım yapmasını amaçlar. DeXe Coin yatırımlarını şeffaf bir şekilde yapabileceklerdir. Blok zincir teknolojisi ile oluşturulan platformda kullanıcılara güvenli işlem yapma imkanı sunmaktadır.

Platform, merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) olarak çalışmaktadır. DAO’ lar, merkeziyetsiz şekilde yönetilir. Platform için alınan kararlar tüm platform katılımcıları tarafından oylanarak belirlenmektedir. Oylamalar tamamen şeffaf bir biçimde gerçekleşir. Bunun yanı sıra DAO’da katılımcılar, platformda güncellenmesini istedikleri konular hakkında teklif verebilmektedirler.

Kullanıcılar, platformdaki DeXe arayüzü aracılığıyla cüzdanı basitçe kopyalayabilir. İstatistikleri ve derecelendirmeyi kontrol edebilir, istenen yatırımcıyı seçebilir ve DeXe ağı aracılığıyla akıllı sözleşme kopyalamaya başlayabilirler.

dexe 1

Kullanıcı bir DeXe akıllı sözleşmesine yatırım yaptığında, sistem bu kullanıcı tarafından yatırılan varlıkların değerine eşit bir token verir. Bu durumda yatırımcı, kullanıcının yatırımlarıyla işlem yapar. Diğer taraftan kullanıcı, cüzdanında tutabileceği, başka bir adrese gönderebileceği, bağışta bulunabileceği yatırımcı token’ına da sahiptir. Yatırımcı, belirli bir süre sonra işlem gören fonların hacmini artırır. Böylelikle kullanıcının token değeri de artmış olur. Gönüllü olarak, kullanıcı bu token’ı DeXe akıllı sözleşmesine aktarır ve karşılığında varlığı ve yatırımcı tarafından kazanılan karı alır.

DeXe’ in kullanım durumları şu şekildedir:

  • Yönetişim: DEXE token sahipleri ağ yönetişim kararlarına oy verebilir ve DAO’ya katılmak için DEXE’ye sahip olmalıdır.
  • Ödüller: Traderlar, stratejilerinin başarısına bağlı olarak strateji abonelerinden komisyon alırlar. DeXe akıllı sözleşmesi, üçte biri yakılan, üçte biri sigorta havuzuna gönderilen ve üçte biri DEXE sahiplerine dağıtılan token’ları piyasadan otomatik olarak geri almak için bu toplamdan %30 alır.
  • Sigorta: Kullanıcılar, fonlarının değerinin %10’una kadar DEXE belirteçlerini stake ederek kayıplara karşı korunma seçeneğine sahiptir.

DeXe coin, Ethereum blok zinciri alt yapısını kullanan ve bu alt yapıyla şifrelenen bir sisteme sahiptir.

DEXE coin; Binance, Kucoin, Gate.io ve HitBTC gibi kripto borsaları tarafından listelenmektedir. DeXe Network projesiyle ilgilenen yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olup cüzdanlarına para yatırarak tokeni satın alabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner