Yükleniyor...

Dexible, Akıllı Sözleşme Hack’ıyla 2 Milyon Dolar Kaybetti

DeFi platformu Dexible, platformun akıllı sözleşmelerinin hack'lenmesi neticesinde yaklaşık 2 milyon dolar kaybetti.

dexible hack saldirisi

DeFi platformu Dexible, platformun akıllı sözleşmelerinin hack’lenmesi neticesinde yaklaşık 2 milyon dolar kaybetti.

Merkeziyetsiz bir yapıya bürünen ve akıllı sözleşmeler aracılığıyla işlevselliğini sürdüren kripto paralar, kod yapısı ve yazılımsal yapıları nedeniyle sık sık hack’lere maruz kalabiliyor. Özellikle son zamanlarda, birçok proje milyonlarca dolarlık hack’lere maruz kalmıştı. Diğer taraftan Dexible, akıllı sözleşmelerinin hack’lenmesi nedeniyle 2 milyon dolarlık bir varlığını kaybederek, hack’lenen projeler arasına katıldı.

Dexible, Hack’lenmesini Topluluğuyla Paylaştı

DeFi platformu Dexible, akıllı sözleşmelerine gerçekleşen hack’lerin sonrasında, durum tespitini ve değerlendirmesini topluluğuyla paylaştı.

Ekip tarafından projenin Discord kanalında yayınlanan bilgilere göre, DeFi platformu bir akıllı sözleşme açığından etkilendi ve 2 milyon dolara yakın bir varlığı kaybetti.

Ayrıca Dexible kullanıcı arabirimi, her kullanıcı girişi esnasında hack’lendiğine dair uyarı yayınlıyor. Proje, sorunlar çözülene kadar daha fazla kullanıcının mağduriyet yaşamamasını sağlamaya çalışıyor.

Proje ekibi, Dexible v2 sözleşmelerinde bir hack keşfettiğini ve bu sorunun üzerine yoğunlaştığını dile getirdi. Ancak ekip, bu açıklamadan saatler sonra, 17 farklı cüzdan adresinden 2 milyon dolarlık bir varlığın çekildiğini doğruladı.

Platform işlemlerini durdurma kararı alan Dexible, hack’lenen varlıkların, Tornado Cash aracılığıyla BNB’ye dönüştürülüp çekildiğini ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner