Yükleniyor...

Dikkat çeken rapor: “Ethereum ETF’leri hayal kırıklığı”

Ethereum (ETH) ETF'lerinin hayal kırıklığı olduğunu belirten K33, Bitcoin'e (BTC) geçilmesini önerdi.

Bitcoin Ethereum

Ethereum (ETH) ETF’lerinin hayal kırıklığı olduğunu belirten K33, Bitcoin’e (BTC) geçilmesini önerdi.

K33 Research kıdemli analistleri Anders Helseth ve Vetle Lunde, dikkat çeken bir rapor hazırladı. Bu raporda, yatırımcıların Ethereum’dan Bitcoin’e geçmelerinin daha mantıklı olacağı vurgulandı. K33 analistleri, daha önce ETF’lerden dolayı Ethereum’u önermişlerdi. Ancak analistler ETF’lerin hayal kırıklığı olduğunu ve kurumsal iştahın Ethereum’a yönelmediğini belirtti.

K33 analistleri Bitcoin’i işaret etti!

K33’ün araştırma ve analiz ekibi yayımladıkları raporda önümüzdeki dönemde gerçekleşmesi muhtemel etmenlerden dolayı Bitcoin’i (BTC) önerdi.

Ethereum ETF

K33’ün yatırım stratejisi Ethereum’a yönelikti. Bu yatırım stratejisinde kurumsalların ETF’lere ilgi göstermesi bekleniyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde başlayan Ethereum ETF’lerine ilgi oldukça az bir seviyede gerçekleşti.

Bitcoin vadeli işlem ETF’leri ilk çıktığı dönemde günlük 150 milyon doların üzerinde hacim elde etti. Ethereum ETF’lerinde ise başlangıç seansını 1.9 milyon dolar hacimle kapattı. Başlangıçta, Bitcoin ETF’lerine kıyasla neredeyse 100 katı daha az bir hacim ile işlem gören Ethereum ETF’leri, beklentilerin altında kaldı.

Ayrıca, Ethereum vadeli işlemler ETF’leri günü 1,5 milyon doların altında işlem hacmiyle geçirirken, Bitcoin vadeli işlemler ETF’lerinde hacim 10 milyon dolara yaklaşmış durumda. (GBTC 2,87 milyon dolar, ProShares BTC 5,5 milyon dolar, Valkyrie 300 bin dolar, diğerleri 500 bin dolar)

K33’den Anders Helseth ve Vetle Lunde, Ethereum’daki durumu hayal kırıklığı olarak nitelendirdi ve yeni bir yatırım stratejisi oluşturdu. Bu strateji, Ethereum’dan Bitcoin’e geçilmesini kapsıyor. Bitcoin’de gerçekleşecek halving’in ve Bitcoin spot ETF’lerinin onaylanma ihtimallerinin öne çıkabileceği vurgulandı.

Bilindiği üzere BlackRock ve Fidelity gibi kurumsallar, spot Bitcoin ETF’i başlatmak için SEC’ten onay bekliyor. Trilyon dolarlık şirketler, spot Bitcoin ETF’i başlatması durumunda BTC’ye yılda 200 ila 300 milyar dolarlık para girişi olabilir. Ayrıca Bitcoin, Nisan 2024 tarihinde halving gerçekleştirecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner