Yükleniyor...

Doğal Gaz, Benzin ve LPG Fiyatlarında Rusya Ukrayna Savaşı Etkisi, Fiyatlar Neden Yükseliyor?

Rusya'nın, Ukrayna'nın doğusundaki Donbas'a özel askeri operasyon kararı almasıyla petrol fiyatları 2014'ten bu yana ilk kez 100 doları gördü.

benzin motorin lpg rusya ukrayna savasi

Rusya’nın, Ukrayna’nın doğusundaki Donbas’a özel askeri operasyon kararı almasıyla petrol fiyatları 2014’ten bu yana ilk kez 100 doları gördü. Petrol fiyatları neden yükseliyor sorusu son birkaç saattir gündemi meşgul ediyor. Rusya’nın Ukrayna’ya ilan ettiği savaş fiyatların yükselmesine neden oldu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’nın doğusundaki Donbas’a özel askeri operasyon kararı almasıyla Brent petrolün varil fiyatı, 2014’ten bu yana ilk kez 100 doları aştı. Rusya Ukrayna arasındaki artan gerilim petrol fiyatlarındaki yükselişi hızlandırdı.

Benzin, Motorin Ve LPG Fiyatlarına Tekrar Zam Gelebilir

benzim lpg motorin

Brent petrolün varil fiyatı %3’ün üzerinde değer kazanarak 2014’ten bu yana ilk kez 100 doları gördü. Batı Teksas türü ham petrolün varili de %3’ün üzerinde artarak 95,5 dolara yükseldi. Brent petrolün varil fiyatının yükselmesinin ardından Türkiye’de de Benzin, Motorin ve LPG fiyatlarına tekrar zam geleceği belirtildi.

Öte yandan Bloomberg’e göre Avrupa’da doğal gaz fiyatları, operasyon sonrasında %30’dan fazla yükseldi.

Bitcoin Düşüyor

Savaşla beraber Bitcoin fiyatı da konuşuluyor. Bitcoin fiyatı düşüş yaşamaya devam ediyor. Bitcoin fiyat hareketlerini canlı takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner