Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE) Sahipleri Binance’in Dogecoin Çekim İşlemlerini Durdurmasına Tepki Gösterdi

Binance, bir dizi hatanın olduğu Dogecoin işlemiyle ilgili sonuçlanan teknik bir sorunu düzeltmeye çalışıyor.

binance doge

Binance, bir dizi hatanın olduğu Dogecoin işlemiyle ilgili sonuçlanan teknik bir sorunu düzeltmeye çalışıyor. Binance’in, bazı kullanıcılarından ilk işlemlerden yıllar sonra aldıkları DOGE‘larını iade etmelerini talep ettiği bildirildi.

Dogecoin ağında gerçekleşen en son güncelleme, önde gelen kripto para borsası Binance’te sorunlara yol açtı. Şirketin, kullanıcılarından bazılarından, sözde yıllarca sıkışmış olan ve şimdi yeniden ortaya çıkan kripto paraları iade etmelerini istediği bildirildi.

Dogecoin, bazı güvenlik sorunlarını çözmeyi, işlem ücretlerini düşürmeyi ve genel performansı iyileştirmeyi amaçlayan en son 1.14.5 güncellemesini gerçekleştirdi.

Popüler meme token, DOGE ağ çekimleriyle ilgili küçük bir sorun keşfetti.  Güncelleme Binance için bazı sıkıntılara neden oldu. Böylece borsa DOGE ağından para çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldı.

Bu durum bazı Binance kullanıcıları için daha kötü bir hale geldi. Öyle ki bazı kullanıcılar, Twitter üzerinden Binance’ın kendilerinden DOGE’larını istediği iddiasıyla şikayetlerini paylaştılar.

Dogecoin Developers ekibi Twitter’da bazı işlemlerin gerçekten bir yıldan uzun bir süre önce Binance’de takıldığını ve iki tarafın iletişim halinde olduğunu doğruladı. Dogecoin’in geliştiricileri, sorunu çözemeseler de 1.14.5 güncellemesinin ardından söz konusu işlemlerin başarıyla aktarıldığını açıkladı.

Bazı kullanıcılar hesaplarında eskisi kadar DOGE olmadığını söyledi. Durumdan etkilenen bir kullanıcı CoinDesk’e şöyle konuştu;

“Hesabımda 2,500 dolar var ve benden para çekme işlemlerini dondurmak için 7,300 dolar istiyorlar. Çeşitli OTC’ler aracılığıyla sık sık nakit çekerdim, bu yüzden bunun gibi düzinelerce işlemim oldu ve bu adresin ne olduğu ve kime ait olduğu hakkında hiçbir fikrim yok.”

Etkilenen kullanıcılardan oluşan Telegram grubunda, birkaç kişi fonlarını geri çekebildi. Bununla birlikte, 26 üyesi olan grubun çoğu, Perşembe gününe kadar kriptolarına yeniden erişim kazanmayı bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner