Yükleniyor...

Dogecoin Kurucusu, DOGE’a Yardımcı Olacağına İnandığı İki Şeyi Açıkladı

Dogecoin (DOGE) kurucularından Billy Markus, DOGE'a yardımcı olacağını düşündüğü 2 önemli noktayı açıkladı.

doge 3

Dogecoin (DOGE) kurucularından Billy Markus, DOGE’a yardımcı olacağını düşündüğü 2 önemli noktayı açıkladı. Markus’a göre Dogecoin’in yeni kullanıcı ve fanlar çekmesi için bu 2 detaya ihtiyaç var. Peki nedir bunlar?

Markus’a göre NFT’ler ve Ethereum (ETH) köprüsü Dogecoin’e yardımcı olacak. Kurucu isim Dogecoin’in, DOGE ve Ethereum arasında bir köprü oluşturulduğunda ve kullanıma geçtiğinde daha da genişleyeceğini düşünüyor. Bunun yanı sıra en popüler meme kripto para biriminin Opensea gibi non-fungible token (NFT) ticareti yapan ve ödeme olarak Ethereum ile uyumlu DOGE’yi kabul edecek platformlara ihtiyacı var.

NFT’ler ve NFT Satın Almak İçin Kullanılan Kripto Paralar Yüksek Talep Görüyor

Marcus’a göre şu sıralar NFT satın almak için kullanılan kripto paralar yüksek talep görüyor. Bu anlamda Marcus’a göre NFT alımları için DOGE kullanmanın onu yüksek faydaya sahip bir kripto paraya dönüştürebilecek.

Markus, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Dogecoin’e yardımcı olacağına inandığım iki şey:

1) DOGE-ETH köprüsünün tamamlanması
2) DOGE-ETH token’ının satın alımlarda kullanılmasına izin veren NFT platformları (örn. Opensea)

NFT’lerin kripto ile satın alınması yüksek talep görüyor. DOGE’nin NFT satın almasına izin vermek, faydasını büyük ölçüde artırır.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner