Yükleniyor...

Dogecoin Milyoneri, Yeni Projesi İçin 1 Milyon DOGE Dağıtıyor

Dogecoin milyoneri olarak bilinen ve aynı zamanda Merkeziyetsiz Dans Partisi'nin (DDP) kurucusu olan Gary Lachance Cumartesi günü, oyuncuları nft’ler ve Dogecoin ile ödüllendiren blokzinciri tabanlı bir oyun başlatacak.

dogecoin milyoneri yeni projesi icin 1 milyon doge dagitiyor

Dogecoin milyoneri olarak bilinen ve aynı zamanda Merkeziyetsiz Dans Partisi’nin (DDP) kurucusu olan Gary Lachance Cumartesi günü, oyuncuları nft’ler ve Dogecoin ile ödüllendiren blokzinciri tabanlı bir oyun başlatacak. Million Doge Disco adlı oyunun beta sürümü, Pokemon Go ve DDP gibi artırılmış gerçeklik (AR) oyunlarının unsurlarını birleştirerek insanların gerçek dünyada “Dogeagotchi” adı verilen ve aynı zamanda bir NFT olarak bir blokzincirinde yaşayan dijital karakterlerle karşılaşmasına ve dans etmesine izin verecek.

Lachance, oyun içi eşantiyonlar oluşturmak ve fon gelişimine yardımcı olmak için 1 milyondan fazla DOGE (yaklaşık 260.000 dolar değerinde) dağıtmayı planlıyor. Lachance bunu gerçekleştirdiğinde ise artık bir milyoner olmayacak:

“Bu benim DOGE’min çoğunluğu gibi… Bunu verdiğimde milyoner olmayacağım.”

Lachance’ın Doge Disco için motivasyonunun bir kısmı “hediye verme kültürünü yeniden canlandırmak”. Oyuncuların, zulası bittiğinde eşantiyonları finanse etmek için ilham alabileceğini umuyor. Projenin internet sitesine göre diğer bir amaç, gerçekliğin üzerinde bir “parti katmanı” inşa etmek, “herkesin, her yerde ses, ışık ve pozitif titreşimlerle canlı bir paralel boyuta anında adım atmasına izin vermek”.

Oyun Ethereum 2. katman çözümü Polygon ve Dogecoin blokzincirine bağlantılarla blokzinciri ve AR geliştirme platformu BLOCKv üzerine inşa edildi. Lachance, oyun içi DOGE’nin tokenize edildiğini ancak oyuncuların bir emanet cüzdanından gerçek paraları “tek bir tık ile” alabileceklerini söylüyor.

Dogecoin, dikkat çekici bir yıl geçiren kripto para birimlerinden biri oldu. 2013’te “olabildiğince saçma” olmak için yaratılan kripto para birimi, 32 milyar dolarlık piyasa değeri ve sadık hayran kitlesi ile sektördeki en tanınmış ve dikkate değer varlıklardan biri haline geldi. Lachance, Dogecoin’in ilk destekçilerinden biriydi:

“Sonunda Bitcoin’in komik, aptalca bir versiyonu var, bu iyi bir şey gibi.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner