Yükleniyor...

Donald Trump konuştu: Bu memecoin’ler patlama yaptı!

Eski ve mevcut ABD başkanları Donald Trump ve Joe Biden'dan ilham alan memecoin'ler son 24 saatte yükselişe geçti.

trump kripto

Eski ve mevcut ABD başkanları Donald Trump ve Joe Biden’dan ilham alan memecoin’ler son 24 saatte yükselişe geçti.

Kripto gündemi eski ABD Başkanı Donald Trump’un söylemleriyle beraber alev aldı. Kripto endüstrisine dair şaşırtıcı söylemleriyle ön plana çıkan siyasetçi hem kendi ilgili hem de görevdeki ABD Başkanı Joe Biden ile ilgili memecoin’leri uçuşa geçirdi. Peki kripto ekosistemi hakkında olumlu demeçler veren Trump, yatırımcıların takdirini toplarken memecoin’lerde ne gibi değişimler yaşandı?

trump biden1

Donald Trump, tekrardan kripto gündeminde !

Başkanlık seçimiyle ilgili memecoin rallisi, Trump’ın kriptonun kampanya bağışları için kullanılabileceğini söylemesinin ardından geldi. Kripto endüstrisine yönelik söylemleriyle dönem dönem ön plana çıkan Trump, gündemi adeta kasıp kavurdu.

Gerçekleştirdiği bir konuşmada çeşitli sorulara cevap veren Trump, “Eğer yapamıyorsanız, yapabileceğinizden emin olacağım” dedi. “Kripto kullanarak Trump kampanyasına bağışta bulunabilir miyiz? Cevabın evet olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

trump coin kripto memecoin memecoin'ler

Memecoin’lerde hareketlilik kaldığı yerden devam ediyor!

CoinGecko verilerine göre, Trump’tan ilham alan memecoin MAGA (TRUMP) bu dönemde yüzde 44’ün üzerinde artış gösterdi. Öte yandan, görevdeki Başkan Joe Biden’a bir gönderme olan Jeo Boden (BODEN) yüzde 22’den fazla arttı.

Wintermute analistlerine göre, memecoin‘lerde hızlı para akışı gözlemleniyor. Piyasa değeri açısından memecoin’leri içeren GMCI endeksi geçtiğimiz hafta yaklaşık yüzde 9 oranında artış gösterdi.

CoinGecko’nun istatistiklerine göre son 24 saatte memecoin kazananları arasında ilk üç sırada yüzde 122 artışla Donald Tremp, yüzde 44 artışla MAGA ve yüzde 22 artışla Jeo Boden yer aldı.

joe boden kripto memecoin memecoin'ler

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner