Yükleniyor...

Doodles NFT Nedir?

Doodles NFT, Evan Keast, Scott Martin, Jordan Castro ve Doodles tarafından 10.

Untitled 1 5

Doodles NFT, Evan Keast, Scott Martin, Jordan Castro ve Doodles tarafından 10.000 üretken NFT ‘den oluşan bir koleksiyondur. Doodles en etkili ve sevilen NFT projelerinden birine dönüşmüştür.

NFT koleksiyonu Doodles,  Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian’ın yatırım şirketi 776 liderliğinde 54 milyon dolar yatırım almıştır. 10 bin resimden oluşan koleksiyonun toplam değeri 121 milyon dolar olarak öne çıkmaktadır. Geliştirici ekip “takma adlar” kullanıyor ve sırasıyla Tulip, Burnt, Toast ve Poopie olarak biliniyor. Renkli çizgili karakterler koleksiyonu popülerlik ve satış hacmi açısından PFP koleksiyonları listesinde en üst sıralarda yer almıştır.

Doodles, koleksiyon için birçok ayırt edici görsel özellik yaratan Martin tarafından yaratılan orijinal sanat eserlerini seçiyor. Elle çizilmiş karalamalar arasında, kediler, turşular, maymunlar, duyarlı alevler, iskeletler, uzaylılar ve daha fazlası yaşamaktadır. Keast, Castro ve Martin, Doodles ürünlerini orjinal olarak 17 Ekim 2021’de piyasaya sürmüştür.

Projenin basım için yayınlanmasından bir ay önce, Doodles ekibi üyelik sayıları 1000’in biraz üzerine ulaştığında Discord’u kapatmıştır. Bu, proje topluluğu içinde ekstra bir ayrıcalık düzeyi yaratarak, yeni üyelerin katılamamasına neden olmuştur. Bu karar eleştirilmiştir. Yine de, Doodles projesinin takipçisi büyümeye devam etti ve Discord’u kapatma kararı, NFT proje destekçilerini ödüllendirmenin bir yolu olarak görülmeye başlanmıştır. Doodle’ların tamamı tükendikten kısa bir süre sonra, Discord sunucusu yeniden açıldı ve yeni koleksiyoncular gelmiştir.

Uzay Karalamaları

Uzay Doodle’ları, Doodle’ınız için kişisel uzay gemileridir. Her Space Doodle, 200’ün üzerinde görsel-işitsel özellikten oluşturulur. Doodle’ınızın uzay geminizdeki yetkinliğini yansıtan istatistiklerle birlikte oluşturulur. Space Doodles ve istatistikleri, tüm NFT ekosistemini şaşırtacak ve memnun edecek gelecekteki Doodles deneyimlerinde kullanılacaktır. Bu sürümle, Doodle’lar uzayda yolculuklarının ilk adımlarına atılıyor.

Gelecek Planları

DJ Steve Aoki, Justin Bieber ve Gary Vee gibi koleksiyonerlerin ilgisini çekmeyi başaran Doodles, bin kişiyi aşan topluluğuyla NFT kolekisyonlarını kısa sürede zirveye taşımıştır. Ekibin Columbia Records iş birliğinde çıkacak müzik odaklı koleksiyonu 6 ay içinde pazar yerlerinde karşımıza çıkacak. Aynı şekilde ekibin oyuna odaklanan Space Doodles departmanı da yeni projeleri topluluğun ilgisine sunmaya hazırlanmaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner