Yükleniyor...

Dubai Polisi, Yatırımcıları Dijital Varlık Dolandırıcılığı Konusunda Eğitmek İçin Kripto Firmasıyla İşbirliği Yapıyor

Dubai Polisi artan kripto varlık dolandırıcılığı ile mücadele için kripto firması BitOasis ile çalışmaya başlıyor.

bae ck

Dubai Polisi artan kripto varlık dolandırıcılığı ile mücadele için kripto firması BitOasis ile çalışmaya başlıyor. İşbirliğinin amacı, kripto dolandırıcılıklarına karşı yatırımcıları eğitmek.

BitOasis CEO’su Ola Doudin, eşler arası platformlarda meydana gelen dolandırıcılıkların sayısı göz önüne alındığında, firmanın polisle ortaklığının yatırımcıları korumaya yardımcı olabileceğini söyleyerek şöyle konuştu;

“Kripto varlıkları yatırımcılar için güvenli hale getirecek düzenlemeler oluşturmalarına yardımcı olmak için politika yapıcılarla birlikte çalışıyoruz.”

Dubai Polisi Sanal Varlık Suçları Bölümü Başkanı Tarek Mohammed, polisleri kripto varlık gücünü ve blok zincirini anlamak için kapsamlı bir şekilde eğittiğini söyleyerek şunları ekledi;

“Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ülkenin, yatırımcıların ve kripto alanında faaliyet gösteren tüm paydaşların finansal güvenliğini sağlamak için uygulamalı bir yaklaşım benimsiyor.”

BAE blok zinciri ve kripto varlıkları benimsiyor

BAE, blok zincir teknolojisini ve kripto varlıkları benimsemeye başladığından itibaren bu konuda çalışmalar yapmaya başladı. BAE Menkul ve Emtia Otoritesi (SCA) ve Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi (DWTCA) kripto varlıklarla ilgili anlaşma sağlamıştı. DWTCA’nın Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi dijital varlıkları içeren finansal faaliyetlere onay ve lisans vermesini sağlayan bir anlaşmaydı.

DWTCA genel müdürü Helal Saeed Almarri yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Dubai, dijital varlıkları benimsemesinin ardından dijital bir ekonomiye doğru ilerlemeye devam ederken, DWTCA, blok zinciri ve kriptografik teknolojilerle ilerleyen işletmeleri desteklemek istiyor. Yeni teknolojilerin gelişmesi ile beraber kripto varlık ticareti gelecekte önemli bir rol oynayacak.”

Artan kripto varlık dolandırıcılığı

Dijital varlıklar yaygınlaştıkça kripto varlık dolandırıcılıkları da arttı. Federal Ticaret Komisyonu (FTC), Ekim 2020 ile Mart 2021 arasında kripto varlık dolandırıcılığıyla ilgili 6.800’den fazla şikayet aldığını söyledi. Ajans, bu altı aylık dönemde kripto varlık dolandırıcılıklarındaki kayıpların 80 milyon doların üzerinde, bir önceki yılın aynı dönemindeki kayıpların 10 katından fazla olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner