Yükleniyor...

Ekonomist Alex Kruger, Rusya’nın Yaptırımlardan Kaçmak için Kripto Para Kullanımı Konusunda Uyardı

Ekonomist Alex Kruger, Rusya yaptırımlardan kaçmak için kripto paralara yönelirse kripto varlıkların bu durumdan olumsuz etkileneceği konusunda uyarıda bulundu.

rusya kripto para 1

Ekonomist Alex Kruger, Rusya yaptırımlardan kaçmak için kripto paralara yönelirse kripto varlıkların bu durumdan olumsuz etkileneceği konusunda uyarıda bulundu.

Kruger, yaptırımları aşmak için kripto para kullanımının ABD düzenleyicilerinden ciddi bir yanıt alacağını söyledi:

“Rusya’nın yaptırımları aşmak için kripto kullanması korkunç bir düşüşe neden olur. Bunun olmasını beklemeyin. Ne dilediğinize dikkat edin. Bu olursa ABD düzenleyicileri, bir ulusal güvenlik meselesi olarak sektörü ezmeye zorlanacak.”

ABD, müttefikleri ve ortaklarıyla birlikte, komşusu Ukrayna’yı işgal ettikten sonra Rusya’ya çeşitli yaptırımlar uyguladı. Yaptırımlar, Rusya’nın önde gelen finans kurumlarının ABD finans sisteminden ayrılmasını da içeriyor. Ekonomiste göre, kripto ve hisse senedi ve emtia gibi diğer varlıkların fiyatları, Rusya-Ukrayna ihtilafının neden olduğu düşüşün ardından dibe vurdu.

Ancak Kruger, kripto ve diğer varlıkların fiyatlarının dibe vurduğunu düşünüyor. Kruger şunları söyledi:

“İşler nasıl daha da kötüleşebilir:

  • Çin Tayvan’ı işgal ederse
  • Rusya daha fazla ülkeyi işgal ederse
  • Nükleer silahlar

Bu senaryolar dışında, piyasa zaten en kötü senaryoyu gördü ve bunu savuşturdu. Bu her silahlı çatışmada olur. Bu, onlarca yıldır herhangi bir çatışmadan daha büyük olduğu için farklı olabilirdi, ancak piyasa öyle demiyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner