Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Ekonomiste Göre Ethereum (ETH) Bitcoin (BTC) Rallisini Taklit Ederek 20.000 Dolara Ulaşabilir

Ekonomiste Göre Ethereum (ETH) Bitcoin (BTC) Rallisini Taklit Ederek 20.000 Dolara Ulaşabilir

ABONE OL:google-news

Ethereum şimdi son boğa koşusundan tüm zamanların en yüksek seviyesini kıran ikinci büyük kripto para birimi. Ancak bir yazar ve ekonomist, bunun Bitcoin’in ayak izlerini takip eden en iyi altcoin için sadece başlangıç olduğunu ve yakında 2017’nin destansı boğa koşusunu taklit ederek 20.000 dolara yükseleceğini iddia etti.

Ethereum, bu hafta yeni bir ATH belirledi ve 2017’de ICO’lar ve yaygın FOMO telaşının ortasındaki hareketlere benzer hareketler göstermeye başladı. En üst sıradaki altcoin, Bitcoin o zamanki rekorunu 20.000 dolar olarak belirledikten haftalar sonra, Ocak 2018’de Coinbase’de 1.419 dolara yükseldi.

Ve sonraki yıllarda 80 dolara düşmesine rağmen, bir ekonomist, trader ve matematikçi, Ethereum’un sonunda Bitcoin gibi. 20.000 dolara çıkacağına inanıyor. D.H. Taylor hedefi “Metcalf Yasası”na dayandırdı. Metcalfe Yasası, kullanıcılarının “sayının karesini” kullanarak “bir ağın büyüme oranını” eşliyor.

“İnternet kullanımı, Facebook ve Bitcoin, Bitcoin’in fiyat hareketleri de dahil olmak üzere Metcalf Yasası [sic] kullanılarak eşlenebilir.”

Yazar, Metcalfe Yasası’nı kullanarak Ethereum’un “Bitcoin’in yaptığını” tekrarlayacağını ve ETH başına 20.000 dolara kadar çıkacağını iddia ediyor.

bitcoin ethereum 980x488 1

Bitcoin’in Aşırı Performansını Tekrarlamak

ETH başına 1400 dolardan 20.000 doların üzerine çıkmak kulağa mantıksız gelebilir, ancak mevcut fiyatlardan bakınca bu yalnızca %1400’lük bir kazançtır. Mayıs 2017’den Ocak 2018’e kadar altcoin zaten o kadarını yaptı ve bazı coin’ler 2017’nin tamamı boyunca bu miktarın dört katı hareket etti.

Raporun yazarı, Metcalfe Yasası’nın 2017’de Bitcoin’in “meteorik yükselişini” takiben ETH başına fiyatı 20.000 dolara ulaşılmasını sağlaması gerektiğine inanıyor gibi görünüyor.

Hedef Gerçekçi mi?

Bununla birlikte, Cambridge, Massachusetts’teki Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu’ndan Claude Erb gibi diğer tanınmış ekonomistler, Bitcoin’in maksimum fiyatını BTC başına yalnızca 73.000 ABD doları olarak sınırlamak için bu modeli kullandılar. Bitcoin’in tavan değeri buysa, Ethereum’da 20.000 dolarlık bir hedef o kadar gerçekçi değil.

Erb’in Metcalfe Yasasını uygulamasındaki sorun, yanlış bir şekilde toplam “kullanıcı” sayısı olarak toplam BTC arzına güvenmesi. Bu, Ethereum’un değerinin, toplam token sayısına bağlı olarak Bitcoin’in değerinden daha yüksek olabileceğini gösteriyor, ancak kripto para birimleri daha merkeziyetsizdir. Duke Üniversitesi’ndeki eski emtia portföy yöneticisi ve finans profesörü, altta yatan teknoloji hakkında yeterince derin bir anlayışa sahip değil.

ETH başına büyük hedefe sahip yazar Taylor, teknolojinin hakkını veriyor ve metodolojiyi kullanmalarına dayanarak Ethereum’un Bitcoin’i geride bırakmasını ve sonunda kripto para biriminin 2017 rallisinde tekrar eden bir performans sergilemesini bekliyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar