Yükleniyor...

El Salvador Başkanı, Bitcoin (BTC) Madencilik Tesisi Görüntüleri Paylaştı

El Salvador devlet başkanı Nayib Bukele, El Salvador'un volkanlarından elde edilen elektrikle çalışan ilk halka açık Bitcoin (BTC) madencilik tesisinin nasıl bir yapıda olacağını anlatan bir görüntü paylaştı.

el salvador bitcoin madencilik tesisi

El Salvador devlet başkanı Nayib Bukele, El Salvador’un volkanlarından elde edilen elektrikle çalışan ilk halka açık Bitcoin (BTC) madencilik tesisinin nasıl bir yapıda olacağını anlatan bir görüntü paylaştı.

Bukele, ülkesinde Bitcoin konusunda eleştiriler alsa da, her gün farklı bir yenilikle karşımıza çıkıyor. Bukele, bu sefer de madencilikle alakalı bir görsel paylaştı. “İlk adımlar” ifadeleriyle paylaştığı görsel ise şu şekilde:

Bukele bu videoda, bir jeotermal elektrik üretim tesisi içinde birkaç Bitcoin madencilik makinesinin kurulumunun nasıl bir biçimde olduğunu anlatmak istedi.

Bukele paylaşımını net ifadelerle yaptı: “İlk adım.”

Tweet, yanardağların sıcaklığından elektrik enerjisi üreten bir tesisin havadan görüntüsünü içeriyor. Videonun devamında, bir kargo aracı geliyor. Muhtemelen araç içerisinde madencilik cihazları duruyor. Daha sonraki saniyelerde bir çalışanın bu cihazları kurduğunu görüyoruz.

Tweet neredeyse yaklaşık 35.000 beğeni aldı. Kripto para topluluğunun birçok önemli ismi heyecanlarını paylaşmayı eksik etmedi. Bukele’nin bu paylaşımı Kraken’den Dan Held, OKEx’ten Jay Hao, Benjamin Cowen gibi etkileyiciler de dahil olmak önemli isimlerden yorumlar aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner