Yükleniyor...

El Salvador, İsviçre’de Bitcoin Elçiliği Açtı

El Salvador, İsviçre'nin Lugano şehrinde bir Bitcoin elçiliği açtı.

el salvador

El Salvador, İsviçre’nin Lugano şehrinde bir Bitcoin elçiliği açtı.

Elçilik, daha fazla ülkenin ve eyaletin Bitcoin’i benimsemesi için çalışacak.

El Salvador, Bitcoin’i Yaygınlaştırmak İstiyor

El Salvador, İsviçre’nin kripto para benimsemesiyle tanınan Lugano şehrinde Bitcoin’in benimsenmesini yaygınlaştırmayı amaçlayan bir mutabakat anlaşması imzaladı.

El Salvador’un ABD büyükelçisi Milena Mayorga’ya göre, El Salvador, Lugano şehrinde bir Bitcoin ofisi de açtı.

Mayorga, Plan B forumu sırasında yaptığı açıklamada, Bitcoinn ofisinin Avrupa genelinde Bitcoin’i savunmayı kendisine misyon edinen bir Fahri Konsolos tarafından yönetileceğini söyledi.

Mayorga konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Salvadorlu arkadaşlarım ve ben, Bitcoin konusunda çok heyecanlıyız. Bu girişim, herkesin ekonomik güvenliğie ve ekonomik özgürlüğe erişimini artırmaya yardımcı olabilir. Bunu görmek için sabırsızlanıyorum”

Ülke, 2021’de Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul eden dünyadaki ilk ülke oldu. Kripto varlığın değeri o günden beri büyük bir düşüş yaşasa da, Başkan Nayib Bukele, Bitcoin kullanımını desteklemeye devam ediyor.

İsviçre’nin Lugano kenti, USDT ve LVGA’nın yanı sıra Bitcoin’in varlığını yasal hale getirerek benzer bir tutum ortaya koydu.

Tether CTO’su iki ülkenin ortaklığını takdirde karşıladıklarını ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner