Yükleniyor...

Elon Musk, AMC’nin Dogecoin’i (DOGE) Kabul Etme Fikrini Destekliyor! Peki Ya Tesla?

Elon Musk, AMC'nin Dogecoin'i (DOGE) kabul etmesini istiyor.

dogecoin amc elon musk tesla

Elon Musk, AMC’nin Dogecoin’i (DOGE) kabul etmesini istiyor. Peki sıra Tesla’ya ne zaman gelecek?

Dün akşam haberini verdiğimiz üzere AMC’nin CEO’su Adam Aron, ABD’nin önde gelen sinema salonları zincirinin meme kripto para birimini bir ödeme seçeneği olarak eklemesini isteyip istemediğini öğrenmek için Twitter’da bir anket yayınladı.

Yazının yazıldığı saat itibariyle toplamda 106.169 oy kullanıldı. Kullanıcıların %70.6’sı Dogecoin’in ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi fikrini destekliyor.

Aron’un bu tweet’ini Tesla CEO’su ve Dogecoin hayranı Elon Musk da beğendi. Bu da “Peki Tesla ne zaman DOGE kabul edecek?” sorusunu gündeme getirdi.

Dogecoin’in ortak yaratıcısı Billy Markus, takipçilerini sadece ankete oy vermeye değil, aynı zamanda daha fazla katılım sağlamak için Aron’un tweetini beğenmeye çağırdı. Meme coin’in en güçlü destekçisi Musk’ın yaptığı da tam olarak buydu. Musk, tweet’i beğenerek daha çok insanın dikkatini çekti.

Bilindiği gibi bu yılın başlarında SpaceX, gelecek yıl başlatılacak olan DOGE-1 adlı bir ay görevi için Dogecoin kabul etti. Mayıs ayı başlarında Musk, Twitter kullanıcılarının Tesla’nın bir ödeme yöntemi olarak DOGE’u kabul edip etmemesi gerektiğine dair anket düzenlemişti. Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul eden ve daha sonra bundan vazgeçen Tesla’nın henüz farklı bir kripto para birimiyle alakalı bir eylemi yok.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner