Yükleniyor...

Elon Musk, Dogecoin Konusunda Uyarı Aldı

Crypto-Law'ın kurucusu John Deaton, yakın tarihli bir tweet'te Elon Musk'ı etiketledi ve milyarderi Dogecoin'i teşvik eden tweetlerinin Ripple ve XRP'de oluğu gibi aynı yasal sorunları yaratabileceği konusunda uyardı.

1053313971 0 0 3072 1728 1920x0 80 0 0 09b95d6dbf8f8443437fdb7fa040b22c

Crypto-Law’ın kurucusu John Deaton, yakın tarihli bir tweet’te Elon Musk’ı etiketledi ve milyarderi Dogecoin’i teşvik eden tweetlerinin Ripple ve XRP’de oluğu gibi aynı yasal sorunları yaratabileceği konusunda uyardı.

John Deaton, Twitter’da bir kişinin tweetine yanıt verdi. Bahsi geçen tweette SEC başkanı Gary Gensler’in ABD dışındaki müşterileri arasında 300’den fazla büyük finans kurumuna sahip bir şirket olan Ripple’a karşı uzun süredir devam eden davasının haksızlığından şikayet ederken, Elon Musk’ın tweet’leriyle DOGE fiyatını özgürce yükseltmesi eleştiriliyordu.

Twitter kullanıcısı SEC’in Musk’a dava açmasını sağlamaya çalışmıyor ancak Deaton bunun mümkün olduğunu düşünüyor ve Tesla, SpaceX, Starlink ve iki küçük şirketin patronuna uyarıda bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner