Yükleniyor...

Elon Musk, Satoshi Olduğu İddialarına Yanıt Verdi

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Satoshi Nakamoto olduğu şeklindeki söylentileri bir kez daha yalanladı.

elon musk satoshi oldugu iddialarina yanit verdi

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Satoshi Nakamoto olduğu şeklindeki söylentileri bir kez daha yalanladı.

Elon Musk, ünlü podcastçi Lex Fridman’ın programına bir kez daha katıldı. Musk burada kendisinin Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğu şeklindeki söylentileri bir kez daha reddetti. Ona göre bilgisayar bilimcisi ve kriptograf Nick Szabo Bitcoin’in arkasındaki kişi olabilir. Musk konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Nakamoto olmadığını iddia ediyor ama emin değilim… Bitcoin’in arkasındaki fikirlerden herkesten fazla sorumlu gibi görünüyor.”

Mars’ta Dogecoin Olmayacak

Musk, Mars’ta Dogecoin kullanılıp kullanılmayacağı şeklinde sorulara da yanıt verdi. Ona göre, ışık hızı nedeniyle işlemleri senkronize etmek zor olacağı için Mars’ın başka bir para birimine sahip olması gerekiyor.

Finansal Sistemin Modası Geçti

Milyarder ayrıca mevcut finansal sistem hakkında da birtakım açıklamalarda bulundu. Ona göre  mevcut finansal sistemin modası geçmiş durumda:

“Bankalar 2021’de hala bir ana bilgisayar satın alıyor ve eski COBOL kodunu çalıştırıyor.”

Merkez bankalarının para basma faaliyetleri hakkında da konuşan Musk, bu durumu zararlı bir vergilendirme şekli olarak nitelendiriyor. Musk’a göre kripto paralar bu durumu düzeltebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner