Yükleniyor...

Elon Musk, Twitter’ı Satın Almak İçin Teklifte Bulundu, DOGE Buna Nasıl Tepki Verdi?

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bugün hisse başına 54.

dogecoin elon musk

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bugün hisse başına 54.20 dolarla Twitter’ı satın alma teklifinde bulundu. Bu haberlerin ardından Dogecoin yükseliş yaşadı.

Ortaya çıkan bir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) belgesine göre Elon Musk, Twitter’ın tamamını almak için 43 milyar dolarlık teklifte bulundu.  

Musk, Perşembe günü Twitter’ın yönetim kurulu başkanı Bret Taylor’a gönderdiği belgede teklifin kabul edilmemesi durumunda “bir hissedar olarak pozisyonunu dikkate alması gerektiğini” söyledi. Belgede ayrıca söz konusu fiyatın Twitter’a yatırım yapmaya başlamadan önceki güne göre %54; yatırımının kamuoyuna duyurulmasından önceki güne göre %38’lik bir prim olduğu ifadeleri yer aldı.

Duyuru üzerine Twitter hisseleri %13’ün üzerine çıktı. Hisse senedi geçen aya göre 12.82 dolar (%38.81) arttı.

Dogecoin (DOGE), Nasıl Etkilendi?

Musk’ın, Twitter’ı satın almak için teklifte bulunduğu haberlerinin ardından Dogecoin (DOGE), piyasa değerini on dakika içinde 18.44 milyar dolardan 19.36 milyar dolara çıktı ve yaklaşık 1 milyar dolar arttı. DOGE’nin fiyatı aynı anda 0.139 dolardan 0.1459 dolara yükseldi ve DOGE hacmi 140 milyon dolara yükseldi.

veri2

CoinMarketCap verilerine göre yazı yazıldığı sırada Dogecoin, % 5.05 0.1452 dolardan işlem görüyor.

Dogecoin, Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek bir seviyesine ulaşmasının ardından sürekli olarak değer kaybetti. Haberlerin ardından yatırımcılar Dogecoin’in iyi bir yatırım olup olmadığını sorgulamaya başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner