Yükleniyor...

Elon Musk’ın beyin çipi projesine dev yatırım

Elon Musk'ın teknoloji girişimlerinden birisi olan beyin çipi projesi Neuralink, yatırım turundan 280 milyon dolarlık fon topladı.

Elon Musk Neuralink

Elon Musk‘ın teknoloji girişimlerinden birisi olan beyin çipi projesi Neuralink, yatırım turundan 280 milyon dolarlık fon topladı.

Son dönemlerde teknolojik girişimlerin popülaritesi artmaya devam ediyor. Özellikle yapay zeka ve blockchain tüm dünyada kabul görmeye başlayan teknolojik yenilikler arasına girdi. Teknoloji denilince akla gelen isimlerden Elon Musk ise girişimlerini sürdürüyor. Musk, birçok sorunun çözülmesini amaçlayan Neuralink projesini geliştirmeye devam ediyor.

Yapay zekayı da bünyesinde barındıran beyin çipi projesi Neuralink, Kurucular Fonu‘ndan önemli bir yatırım aldı. Bu yatırımın ederi ise 280 milyon dolar oldu.

Elon Musk’ın beyin çipi projesi emin adımlarla ilerliyor

Biyoteknoloji şirketi Neuralink, birçok hastalığın tedavisinde önemli rol üstlenecek olan beyin çipi projesiyle popülerlik kazanmıştı. Neuralink, aldığı 280 milyon dolarlık yatırım ile dikkatleri üzerine çekti.

Geçtiğimiz gün Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Neuralink, D Serisi yatırım turundan 280 milyon dolar fon topladığını ve bu turun Peter Thiel’in Kurucular Fonu tarafından yönetildiğini duyurdu.

Kurucular Fonu ortağı Scott Nolan, Neuralink’in hasta insanların ihtiyaçlarını karşılama vizyonuna destek olmaktan heyecan duyduklarını dile getirdi.

2016 yılında Elon Musk’ın da desteğiyle kurulan Neuralink, yapay zeka destekli çip projesiyle insan beynini hedef alıyor. Bu sayede proje, insan sağlığının daha verimli hale gelmesini amaçlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner