Yükleniyor...

Elon Musk’ın, Bitcoin Madencilik Konseyi’nde Gerçek Bir Rolü Olmayacak

Tesla CEO'su Elon Musk, bazı ABD merkezli madencilerle görüşmesine rağmen Bitcoin Madencilik Konseyi'nde gerçek bir rolü olmayacak.

elon muskin bitcoin madencilik konseyinde gercek bir rolu olmayacak

Tesla CEO’su Elon Musk, bazı ABD merkezli madencilerle görüşmesine rağmen Bitcoin Madencilik Konseyi’nde gerçek bir rolü olmayacak.

ABD merkezli madencilerle yapılan toplantının “umut verici” olduğunu söyledikten birkaç hafta sonra, Elon Musk’ın Bitcoin Madencilik Konseyi’nin oluşumunda ve işleyişinde gerçek bir rolü olmadığı ortaya çıktı.

Tesla, çevre sorunları nedeniyle BTC ödemelerini durdurduktan sonra Elon Musk, en büyük blokzincirini temiz enerji madenciliği için çaba göstermeye çağırmıştı. Kripto para topluluğu sözlerini ilk başta eleştirel bir şekilde ele alsa da milyarder potansiyel çözümleri tartışmak için ABD merkezli Bitcoin madencileriyle bir araya geldiğini tweet’ledi. 

MicroStrategy’den Michael Saylor liderliğindeki toplantı, “enerji kullanımı şeffaflığını teşvik etmeyi ve dünya çapında sürdürülebilirlik girişimlerini hızlandırmayı” amaçlayan bir organizasyon olan Bitcoin Madencilik Konseyi’nin kurulmasıyla sonuçlandı.

Musk, bu ilk toplantının bir parçası olduğu için, Konsey’in geleceğine aktif olarak katılacağına yaygın olarak inanılıyordu. Ancak kısa süre önce yayına giren internet sitesi, böyle bir durum olmadığına işaret ediyor. “Elon Musk’ın BMC’de hiçbir rolü yok. Katılımının kapsamı, Bitcoin madenciliğini tartışmak için bir grup Kuzey Amerika şirketiyle yapılan bir eğitim çağrısına katılmaktı.”

Buna karşılık, yakında 100.000’den fazla Bitcoin tutmayı planlayan şirketin CEO’su Michael Saylor, “hem kolaylaştırıcı hem de Bitcoin destekçisi olarak BMC’nin önemli bir üyesi”. Saylor, Konseyi “ağa ve temel ilkelerine bağlı Bitcoin madencilerinin gönüllü ve açık bir forumu” olarak tanımladı ve ilgilenen herkesi katılmaya çağırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner