Endonezya, ulusal kripto borsasını ve takas odasını başlattı • Coinkolik
Yükleniyor...

Endonezya, ulusal kripto borsasını ve takas odasını başlattı

Endonezya hükümetinin bir hafta önce duyurduğu ulusal kripto para borsası, resmi olarak işlemlere başladı.

endonezya ulusal kripto borsasi

Endonezya hükümetinin bir hafta önce duyurduğu ulusal kripto para borsası, resmi olarak işlemlere başladı.

Endonezya hükümeti tarafından bir hafta önce duyurulan ulusal kripto para borsası, ülkenin Bappebti olarak bilinen Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Denetleme Kurumu’ndan yapılan açıklamaya göre işleme başladı. Platform, ülkede dijital varlıkların yasal olarak değiş tokuşuna izin verilen tek alan olacak. 

Endonezya, kripto faaliyetlerini genişletiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bappebti,  20 Temmuz’da borsanın açıldığını resmi olarak onayladı. Ayrıca ajans, borsa ile birlikte bir vadeli işlem takas odası da oluşturdu. Proje üzerine Aralık 2021’den beri çalışılıyor. Eylül 2022’de, Endonezya’daki 25 lisanslı kripto borsasından biri olan ve kısmen Binance’e ait olan Tokokrypto’nun CEO’su Pang Hue Kai, projeyi Endonezya kripto ekosistemi için bir katalizör şeklinde nitelendirdi.

2022’nin sonunda yapılması planlanan lansman, borsanın potansiyel katılımcılarının gözden geçirilmesi süreci nedeniyle Haziran 2023’e ertelendi. O dönemde ülkenin Ticaret Bakanı Zulkifli Hasan, ulusal tescile sahip tüm aktif kripto para borsalarının borsaya katılabileceğini açıklamıştı. Güncel sürece dönüp bakıldığında ise, ulusal kripto borsası ve takas odası resmen faaliyette.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x