Yükleniyor...

Ethereum Ağındaki Aktif Adres Sayısı Düşüş Gösteriyor

Ethereum ağındaki aktif adresler, son dört ayın en düşük seviyesine geriledi.

ethereum

Ethereum ağındaki aktif adresler, son dört ayın en düşük seviyesine geriledi.

Gelişme, en büyük ikinci blockchain’inin proof of work algoritmasından proof of stake’e geçişinin ardından geldi. Bu, yaşanan yükseltmenin henüz tam etkisini göstermeye başlamadığı anlamına geliyor.

Ethereum Aktif Adreslerinde Düşüş

Santiment’in verilerine göre, Ethereum ağında 26 Haziran’dan bu yana en düşük aktif adres sayısına ulaşıldı. Aktif adres sayıları 400.000’in altına indi.

eth

Bununla birlikte ETH değeri de 1.300 dolar seviyesinin altına geriledi.

Temmuz ayının sonlarında Ethereum aktif adres sayılarında büyük bir yükseliş yaşansa da, ilerleyen aylarda adres sayılarında düşüş gözlemlendi.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, merge yükseltmesinin önemini defalarca vurguladı. Özellikle dekarbonizasyona vurgu yapan Buterin, merge yükseltmesi sayesinde dünyadaki enerji kullanımının yüzde 0,02 oranında azaldığına dikkat çekti. Ağın enerji kullanımını önemli bir biçimde azaltması, uzun vadede kurumsal şirketlerin ETH’ye yatırım yapmasının önünü açabilir.

ETH, yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 1,282 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner