Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 750 Dolara Ulaşabilir

Ethereum (ETH) önemli bir teknik destek seviyesinin üzerinde olduğu için yılın son çeyreğinde 750 dolar seviyesine ulaşabilir.

ethereum eth fiyat analizi 750 dolara ulasabilir

Ethereum (ETH) önemli bir teknik destek seviyesinin üzerinde olduğu için yılın son çeyreğinde 750 dolar seviyesine ulaşabilir.

Pazartesi günü, ETH/USD 26 Kasım’dan bu yana onuncu kez kısa vadeli yükselen trend çizgisini aşmaya çalıştı. Boğalar, destekleyici tabana yakın durarak paritenin ilerleyen saatlerde toparlanma potansiyelini artırdı.

Görünüşe göre Ethereum’un destek trend çizgisinde toparlanması, 621 dolarlık bir direnç seviyesinin yakınında tükendi. Her iki trend çizgisi birlikte, traderların yükselişe geçtiğini düşündüğü teknik bir model olan yükselen üçgen formasyonu izlenimi veriyor.

Yükselen üçgen formasyonları, genelde devam eden bir eğilimin ortasında ortaya çıkıyor. Bu formasyon, bir mola verme aralığı gibi davranır. Diğer bir deyişle, varlığın önceki eğilimine devam etmeden önce, bir süre konsolide olduğu bir alan. Trader’lar kurulumlarını buna göre geliştirir.

Ethereum (ETH) 750 Dolar Olacak mı?

Bir kripto para ticareti eğitim platformu olan Blockroots.com’un kurucu ortağı Josh Rager, ETH/USD’nin yükselen üçgen formasyonu içindeki konsolidasyonunun daha yüksek bir tepe oluşturma olasılığını artırdığını belirtti. Bir sonraki ayağın yukarı doğru en az 700 doların üzerinde olacağını belirtti.

ethereum eth fiyat analizi 750 dolara ulasabilir 1

“Ethereum geçtiğimiz ay boyunca yavaş yavaş gelişti. Fiyat bu eğilimi koruyabilir ve 610 dolar veya daha yüksek bir seviyeyi yeniden test edebilirse bir sonraki hareketinde 700 doların üzerine çıkmasını bekliyorum.”

Yukarıdaki tabloya göre, Ethereum için ortaya çıkan yukarı yönlü hedef yaklaşık 762 dolar. Yükselen üçgen kırılmaları, tipik olarak varlığı desenin maksimum yüksekliği kadar yukarı doğru çeker. AB çizgisi segmenti, yaklaşık 141 dolar uzunluğundaki yüksekliği temsil eder. CD çizgi parçası beklenen koparma hareketidir ve AB’ye eşittir. Bu ise, Ethereum’un yükselişe geçmesinin ana teknik nedenlerinden birine karşılık geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner