Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: Yeni Bir Yükseliş İçin Gerekli Seviyeler Neler?

Ethereum’un toparlanma girişimi başarısız oldu ve yeni bir düşüş başlattı.

ethereum eth fiyat analizi yeni bir yukselis icin gerekli seviyeler neler

Ethereum’un toparlanma girişimi başarısız oldu ve yeni bir düşüş başlattı. NewsBTC’den Aayush Jindal’ın teknik analizine göre ETH’nin kısa vadede yeni bir yükselişe başlayabilmesi için 4.120 dolar seviyesinin üzerinde kalması gerekiyor. 

Ethereum Düşüş Sinyalleri Veriyor

Ethereum da Bitcoin’e benzer şekilde bir toparlanma girişiminde bulunsa da başarısız oldu. ETH 4.400 dolar seviyesinin üzerine bile tırmandı ancak yükselmeye devam edemedi. 4.440 dolar civarında bir yerel zirve oluştu ve buradan yeni bir düşüş başlattı. 

4.350 dolarlık destek bölgesinin altında bir kırılma oldu. Ayrıca, saatlik ETH/USD grafiğinde 4.360 dolara yakın destekle önemli bir yükseliş trend çizgisinin altında da bir kırılma oldu. ETH, 3.960 dolardan 4.440 dolara yükseliş hareketinin %50 Fib geri çekilme seviyesinin altına düştü.

ethereum eth fiyat analizi yeni bir yukselis icin gerekli seviyeler neler

Analiste göre yukarı yönde ilk direnç 4.200 dolar seviyesine yakın. İlk büyük direnç 4.320 dolar seviyesine ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yakın. 4.300 dolar ve 4.320 dolar seviyelerinin üzerinde bir kapanış, yakın vadede yeni bir artışa başlamasını sağlayabilir. Belirtilen durumda fiyat, 4.400 dolar seviyesine yükselebilir. Daha fazla kazanç, fiyatı bir sonraki kilit engel olan 4.550 dolara doğru yükseltebilir.

Ethereum Daha Fazla Düşer mi?

Jindal’a göre eğer Ethereum 4.300 dolar seviyesinin üzerinde yeni bir artış başlatamazsa, kayıpları artırabilir. Aşağı yönde ilk destek 4.165 dolar seviyesine yakın. İlk kilit destek ise şu anda 4.150 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor. Bu, 3.960 dolardan 4.440 dolara doğru gerçekleşen yukarı yönlü hareketin %61.8 Fib geri çekilme seviyesine yakın. 4.150 dolarlık desteğin altında aşağı yönlü bir kırılma, fiyatı daha da aşağı çekebilir. Bir sonraki kilit destek 4.050 dolar civarında, bunun altında fiyat 4.000 dolar seviyesine doğru düşebilir.

Teknik Göstergeler Ne Söylüyor?

  • Saatlik MACD – ETH/USD için MACD düşüş bölgesinde hız kaybediyor.
  • Saatlik RSI – ETH/USD için RSI şu anda 50 seviyesinin oldukça altında.
  • Ana Destek Seviyesi – 4.150 ABD Doları
  • Ana Direnç Seviyesi – 4.300 ABD Doları

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner