Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: Yükseliş mi Hedefliyor?

Ethereum da Bitcoin’e benzer şekilde bir düzeltme yaşadı ve 4.

ethereum eth fiyat analizi yukselis mi hedefliyor

Ethereum da Bitcoin’e benzer şekilde bir düzeltme yaşadı ve 4.150 dolar civarında bir dip oluşturdu. NewsBTC’den Aayush Jindal’ın teknik analizine göre yakın vadede yeni bir yükseliş girişiminde bulunabilir:

  • Ethereum, 4.320 dolar ve 4.250 dolar seviyelerinin altında aşağı yönlü bir düzeltme başlattı.
  • ETH/USD saatlik grafiğinde (Kraken verilerine göre) 4.300 dolara yakın dirençle oluşan önemli bir düşüş kanalı var.
  • Parite 4.150 dolar destek bölgesinin üzerinde kalırsa yeni bir artışa başlayabilir.

Ethereum’un Gözü Yeni Bir Yükselişte

Ethereum 4.250 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında bir kırılma yaşadı. Ancak boğalar 4.150 dolarlık destek bölgesini korudu ve bu bölgede yerel bir dip oluşturdu. Parite 4.200 dolarlık direnç bölgesini temizledi ve şimdi toparlanmaya çalışıyor. ETH için sıradaki büyük direnç 4.300 dolar seviyesine yakın. Ayrıca saatlik ETH/USD grafiğinde 4.300 dolara yakın dirençle oluşan önemli bir düşüş da kanalı var.

ethereum eth fiyat analizi yukselis mi hedefliyor 7

4.300 dolar seviyesinin üzerinde bir kapanış, yakın vadede sert bir artışa yol açabilir. Belirtilen durumda, fiyat 4.400 dolar seviyesine yükselebilir. Daha fazla kazanç, fiyatı bir sonraki kilit engel olan 4.550 dolara götürebilir.

Ethereum Düşer mi?

Jindal’a göre Ethereum eğer 4.300 dolar ve 4.320 dolar direnç seviyelerinin üzerinde yükselmeye devam edemezse, yeni bir aşağı yönlü düzeltme başlatabilir. Aşağı yönde ilk destek 4.200 dolar seviyesine yakın. İlk kilit destek ise şu anda 4.150 dolar seviyesinin ve son zamanlarda yaşanan son dip seviyesinin yakınında oluşuyor. 4.150 dolarlık desteğin altında aşağı yönlü bir kırılma, fiyatı 4.100 dolarlık desteğin altına itebilir. Bir sonraki kilit destek 4.000 dolara yakın.

Teknik Göstergeler Ne Söylüyor?

  • Saatlik MACD – ETH/USD için MACD düşüş bölgesinde hız kaybediyor.
  • Saatlik RSI – ETH/USD için RSI şimdi 50 seviyesinin altında.
  • Ana Destek Seviyesi – 4.150 ABD Doları
  • Ana Direnç Seviyesi – 4.300 ABD Doları

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner