Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Yükseldikçe Yükseliyor! Peki Ama Neden?

Kripto para piyasası için oldukça olumlu bir hafta başlamış durumda.

Ethereum ETH

Kripto para piyasası için oldukça olumlu bir hafta başlamış durumda. Birçok kripto para birimi önemli artışlar kaydetti ve Ethereum (ETH) en iyi performansı gösteren kripto para birimi.

Son 24 saatte diğer kripto para birimlerine kıyasla en iyi performansı gösteren yüzde 9,39’luk artış kaydeden Ethereum fiyatı 138,62 doları gördü. Toplam piyasa değeri ile sürekli rekabet halinde olduğu Ripple (XRP) ise Ethereum kadar yükseliş gösteremedi. Bu da Ethereum’un piyasa değerinin XRP’ye göre yaklaşık 2 milyar dolar ile artmasına ve ikinci sıraya yükselmesine neden oldu.

Ethereum’daki (ETH) Yükselişin Nedenleri

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ethereum tarafındaki bu ciddi yükseliş neden sorusunu akıllara getirdi. Birçok uzman bu ciddi yükselişin nedenini Constantinople çatalından olduğunu belirtiyor. Ethereum ağının büyük güncellemelerinden olacak olan Constantinople, 1 Mart’ta etkileştirilecek. Güncelleme ile madencilerin madencilik ödülü 3’te 2’ye düşürülecek. Yani üçte bir oranında bir düşüş yaşanacak.

Constantinople güncellemesiyle birlikte bir diğer ilgi çekici gelişmeyse Ethereum vadelileri tarafında yaşandı. ErisX’in patronu Thomas Chippas, geçtiğimiz günlerde ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’na (CFTC) Ethereum vadeli işlem sözleşmelerinin piyasa sağlığı için önemini vurgulayan bir mektup gönderdi. Mektupla birlikte Ethereum vadelilerine duyulan ilgi artmış oldu.

ErisX, Nasdaq, ConsenSys ve TD Ameritrade gibi devler tarafından destekleniyor ve Bakkt’a benzer şekilde geliştirilmiş olması onu önemli kılıyor. ErisX, Bakkt’a benzer olarak kurumsal ve bireysel yatırımcılar için kripto paralara düzenlenmiş bir giriş fırsatı sunacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x