Ana Sayfa Haberler Ethereum (ETH) Yükseldikçe Yükseliyor! Peki Ama Neden?

Ethereum (ETH) Yükseldikçe Yükseliyor! Peki Ama Neden?

Kripto para piyasası için oldukça olumlu bir hafta başlamış durumda. Birçok kripto para birimi önemli artışlar kaydetti ve Ethereum (ETH) en iyi performansı gösteren kripto para birimi.

Son 24 saatte diğer kripto para birimlerine kıyasla en iyi performansı gösteren yüzde 9,39’luk artış kaydeden Ethereum fiyatı 138,62 doları gördü. Toplam piyasa değeri ile sürekli rekabet halinde olduğu Ripple (XRP) ise Ethereum kadar yükseliş gösteremedi. Bu da Ethereum’un piyasa değerinin XRP’ye göre yaklaşık 2 milyar dolar ile artmasına ve ikinci sıraya yükselmesine neden oldu.

Ethereum’daki (ETH) Yükselişin Nedenleri

Ethereum tarafındaki bu ciddi yükseliş neden sorusunu akıllara getirdi. Birçok uzman bu ciddi yükselişin nedenini Constantinople çatalından olduğunu belirtiyor. Ethereum ağının büyük güncellemelerinden olacak olan Constantinople, 1 Mart’ta etkileştirilecek. Güncelleme ile madencilerin madencilik ödülü 3’te 2’ye düşürülecek. Yani üçte bir oranında bir düşüş yaşanacak.

Constantinople güncellemesiyle birlikte bir diğer ilgi çekici gelişmeyse Ethereum vadelileri tarafında yaşandı. ErisX’in patronu Thomas Chippas, geçtiğimiz günlerde ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’na (CFTC) Ethereum vadeli işlem sözleşmelerinin piyasa sağlığı için önemini vurgulayan bir mektup gönderdi. Mektupla birlikte Ethereum vadelilerine duyulan ilgi artmış oldu.

ErisX, Nasdaq, ConsenSys ve TD Ameritrade gibi devler tarafından destekleniyor ve Bakkt’a benzer şekilde geliştirilmiş olması onu önemli kılıyor. ErisX, Bakkt’a benzer olarak kurumsal ve bireysel yatırımcılar için kripto paralara düzenlenmiş bir giriş fırsatı sunacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti