Ethereum Kaç TL Oldu? Güncel ETH Fiyatı

Bugün 1 Ethereum ne kadar1 Ethereum kaç TL oldu? 1 ETH kaç TL‘ye karşılık geliyor? Güncel Ethereum (ETH) fiyat bilgisine detaylı verilerle anlık olarak bu sayfadan ulaşabilir, piyasaları yakından takip edebilirsiniz.

1 Ethereum (ETH) 4,534.35 TL TL
1 Ethereum (ETH) 593.82 $ Dolar
1 Ethereum (ETH) 500,83 Euro
Fiyattaki Değişim (24s) 5.06%
Ethereum Hacmi (24s) 22,733,602,936 $ Dolar
Ethereum’un Piyasa Değeri 67,519,616,340 $ Dolar

Serbest piyasada 1 Ethereum fiyatı 4,534.35 TL TL‘dir. Ayrıca 1 Ethereum 593.82 $ dolardır. 1 Ethereum karşılığında 4,534.35 TL Türk Lirası veya 593.82 $ dolar alınabilmektedir.

Ethereum fiyatı son 24 saatte 5.06% değişim ile şu anda 4,534.35 TL TL‘den işlem görmektedir. Son 24 saatteki Ethereum hacmi ise 22,733,602,936 $ dolar ve kripto para biriminin toplam piyasa değeri 67,519,616,340 $ dolardır.

Ethereum (ETH) Fiyat Hesaplayıcı

Ethereum (ETH) Fiyat Grafiği

Sorumluluk Reddi Beyanı: Veriler kripto para borsaları tarafından sağlanmaktadır ve kripto para borsalarının veya veri sağlayıcılarımızın belirttiği şekilde gecikmeli olabilir. Coinkolik herhangi bir verinin doğruluğunu kontrol etmez ve bu konudaki her türlü yükümlülüğü reddeder.

Ethereum (ETH) Nedir?

En basit haliyle Ethereum, geliştiricilerin merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmasını ve dağıtmasını sağlayan, Blockchain teknolojisine dayanan açık kaynak kodlu platformdur.

Ethereum Nedir” başlıklı rehberimizden Ethereum’la ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ethereum (ETH) Nasıl Alınır?

Ethereum Nasıl Alınır” başlıklı rehberimiz aracılığıyla 4 adımda Ethereum’u nasıl satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ethereum ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Ethereum nedir, nasıl satın alınır?

Ethereum ilk olarak Kuzey Amerika Bitcoin Konferansında, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından tanıtımı yapılan bir sistemdir. Genel olarak bir altcoin statüsünde görülse de Ethereum esasında Blockchain teknolojisinin gelişmesini ve daha fazla alanda kullanılmasını amaçlayan bir yenilikçi bir sistemdir. Ethereum kısaca, güç kaynağı olarak Ether (ETH) kripto para birimini alan bir Kripto İşletim Sistemidir. Amaç Bitcoin’inde bağlı olduğu Blockchain sistemi üzerinde kullanıcıların bu sistem üzerinden yeni yazılımları oluşturmasını sağlamaktadır. Ethereum’un kullanıcılara sağladığı bu özgürlük sayesinde bir çok altcoin çıkarılmasına olanak sağlar. ETH alabilmek için doğrulanmış bir kripto para üyeliği gerekmektedir. Ardından havale/EFT ile Türk Lirası yatırarak ETH alabilirsiniz.

Ethereum nasıl üretilir?

Ethereum üretimi Bitcoin üretimiyle aynı yöntem gibi görünsede bazı küçük farklılıklardan dolayı Ethereum üretimi bazı avantajlar sağlamaktadır. Ethereum üretimi için öncelikle bir Ethereum cüzdanı oluşturmanız gerekmektedir. Gerekli programları yükledikten sonra üretime başlayabilirsiniz. Bireysel olarak üretebileceğiniz gibi bir havuza dahil olarakta üretim yapabilirsiniz. Havuza dahil olmak üretiminizi arttıracaktır. Ethereum üretimi için yüksek işlemcili cihazlara ihtiyacınız yoktur. Üretim ekran kartı (GPU) üzerinden yapılmaktadır.

Ethereum ne kadar?

Bu sayfa üzerinden anlık ETH fiyatına Türk Lirası, ABD Doları ve Euro cinsinden ulaşabilirsiniz.

Ethereum madenciliği nasıl yapılır?

Madencilik aynı Bitcoin mantığı ile bu sistemin süreklilik ve güvenliği için önemli bir faktördür. Ethereum madenciliğinin herkes tarafından yapılabilmesi için sistem gereksinimi Bitcoin madenciliğindeki gibi özel üretim cihazlar ile değil ekran kartı (GPU) ile yapılmaktadır. Madenci sayısının artması, Ethereum madenciliğinde de günden güne kazancın azalmasına neden olmaktadır.

Ethereum ne zaman çıktı?

Ethereum ilk olarak 2013 yılında Vitalik Buterin tarafından ortaya çıkarılmıştır. Vitalik Buterin 2013 yılının sonlarında Ethereum’u kullanıma sundu.