Yükleniyor...

Ethereum Fiyatında (ETH) Yükseliş Sürüyor, Sırada Hangi Seviyeler Var?

Ethereum son 24 saatte %12'nin üzerinde yükseliş yaşadı ve ABD doları karşısında 700 dolarlık direnç bölgesini kırdı.

eth fiyat ethereum fiyat

Ethereum son 24 saatte %12’nin üzerinde yükseliş yaşadı ve ABD doları karşısında 700 dolarlık direnç bölgesini kırdı. ETH fiyatı kazançları pekiştiriyor ve 750 dolar sonrasında ise 765 dolara yükselebilir.

Ethereum, 650 dolar ve 680 dolar direnç seviyelerinin üzerinde güçlü bir artış başlattı. Fiyat şu anda 700 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde güzel bir şekilde işlem görüyor. Saatlik ETH/USD grafiğinde 655 dolara yakın destekle oluşan önemli bir yükseliş trendi çizgisi var. Parite, yukarı yönlü hareketini 750 dolar ve 765 dolar direnç seviyelerine doğru sürdürebilir.

Ethereum Fiyatı 700 Doların Üzerinde Yer Aldı

Ethereum, 620 doların üzerinde bir destek tabanı oluşturduktan sonra 650 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde güçlü bir artış gördü. ETH fiyatı 650 dolar seviyesinin oldukça üzerinde kaldı ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerine yerleşti.

Artış sırasında, ETH/USD saatlik grafikte 662 dolar civarında dirençle yükselen bir kanalın üzerinde bir kırılma oldu. 680 dolar ve 700 dolar direnç seviyesinin üzerinde daha fazla yükseliş için kapıları açtı. Bir konsolidasyon aşamasına başlamadan önce ETH fiyatı, yıllık en yüksek seviyeye ulaştı. Aşağı yönde 690 dolardan başlayan birçok destek var.

NewsBTC’den analist Aayush Jindal’a göre ETH’de 720 dolarlık direncin üzerinde net bir kırılma, büyük olasılıkla daha fazla yükseliş için kapıları açacak. Bir sonraki büyük direnç, eterin 765 doları test edebileceği 750 dolar seviyesine yakın. Keza ETH şu anda bahsi geçen 720 dolarlık direncin üzerinde işlem görüyor.

ETH’de Düşüş Yaşanır mı?

Ethereum 720 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde kalamazsa düzeltme yapabilir. Olumsuz yöndeki ilk destek 695 dolar seviyesine yakın. İlk büyük destek 690 dolar seviyesine yakın. Ana destek şu anda 650 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor. Aynı grafikte 655 dolara yakın destekle oluşan önemli bir yükseliş trendi çizgisi de var.

Teknik Göstergeler

  • Saatlik MACD: ETH/USD için MACD, yükseliş bölgesinde yavaş yavaş ivme kazanıyor.
  • Saatlik RSI: ETH/USD için RSI şu anda 50 seviyesinin oldukça üzerinde.
  • Ana Destek Seviyesi: 690 dolar
  • Ana Direnç Seviyesi: 750 dolar

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner