Yükleniyor...

Ethereum Foundation: Merge Tarihi 1 Hafta Sapabilir

Kripto para dünyası tarafından merakla beklenen Ethereum Merge'ü hem kullanıcılara hem de piyasalara etki ediyor.

Ethereum Foundation Merge Hakkindaki Son Verileri Paylasti

Kripto para dünyası tarafından merakla beklenen Ethereum Merge’ü hem kullanıcılara hem de piyasalara etki ediyor.

Ethereum Merge’le birlikte Ethereum 2.0’a geçiş için ilk ve en önemli adımlardan biri atılıyor. Yakın zamanda geliştiricilerin hemfikir olduğu 15-16 Eylül tarihi ise piyasalarda dikkat çeken bir tarih oldu. Ancak yeni yayımlanan bir yazıda bu tarihin 1 hafta ileri veya geri sarkabileceği açıklandı.

Ethereum Foundation: Merge Tarihi 1 Hafta Sapabilir

Ethereum Merge Tarihi Proof of Work Nedeniyle 1 Hafta Sapabilir

Ethereum Blockchain ağında yıllardır beklenen Proof of Stake geçişinde sıkıntılı süreç devam ediyor. Uzun zamandır testler ve araştırmalar ile bugüne kadar gelen geliştirici ekip, yeni yayımladığı Merge tarihinden sonra bir güncellemeyi de duyurdu. Bu güncellenen tarihe göre Merge tarihi, Ethereum’un şu anda sahip olduğu PoW yapısı nedeniyle net bir şekilde hesap edilemiyorm ve bu yüzden 1 haftalık bir gecikme yaşanabileceği söyleniyor. Bunu sadece bir erteleme olarak görmemekte fayda var. Bu Merge’ün 1 hafta önce de gerçekleşebileceği anlamına geliyor.

Ethereum Foundation tarafından paylaşılan 36. resmi rapora göre Merge için 5 haftalık kritik bir süreç başladı. Bu dönem içerisinde tüm node’lara ve geliştiricilere öneride bulunan Ethereum Foundation, “5 hafta boyunca bizi izlemeye devam edin, güncellemeleri izleyin, çevik kalın ve her şeye hazır olun” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner