Yükleniyor...

Ethereum Holesky Testnet nedir?

Holesky Testnet, Ethereum için stake etme, altyapı ve protokol geliştirmeyi test etmek için başvurulabilecek bir ağdır.

holesky testnet

Holesky Testnet, Ethereum için stake etme, altyapı ve protokol geliştirmeyi test etmek için başvurulabilecek bir ağdır.

Holesky Testnet nedir?

Holsky, ismini Çek Cumhuriyeti’ndeki bir Prag mahallesinden alıyor. Ethereum evrimini sürdürürken, bu yeni test ağı, selefi Goerli’ye göre bir dizi olasılık ve iyileştirme sunuyor. Holesky’nin staking, altyapı ve protokol geliştirme için ana test ağı olarak Goerli’nin yerini alması planlanıyor.

Öte yandan, merkezi olmayan uygulamaların, akıllı sözleşmelerin ve EVM ile ilgili diğer işlevlerin test edilmesine girişenler için Sepolia, başvurulacak test ağı olmaya devam ediyor. Holesky, Ethereum’un en son birleştirilmiş genesis halka açık test ağıdır. Goerli’den devralınacak olan Holesky, hassas değerlendirmeler için ana ağ işlevlerini yansıtarak kapsamlı stake denemeleri, altyapı değerlendirmeleri ve doğrudan protokol geliştirici testleri için özel olarak tasarlanmıştır.

holesky testnet

Holesky, Ethereum ana ağındaki doğrulayıcıların sayısını artırmayı ve değişikliklerin istikrarı nasıl etkilediğini test etmeyi amaçlamaktadır. Ethereum Vakfı’nın DevOps ekibinin Holesky için birkaç planı bulunur:

  • Ana Ethereum ağından iki kat daha fazla aktif doğrulayıcıya sahip olarak ağı daha kapsamlı bir şekilde test etmek.
  • Sepolia test ağındaki yöntemleri kullanarak enflasyonun çalışma şeklini iyileştirmek.
  • Daha iyi testler için 1 milyon doğrulayıcıdan oluşan güçlü bir temel ile başlayın.
  • Test ağının amaçlandığı gibi çalışmasını sağlamak için ekipleri bu doğrulayıcıların çoğunu çalıştırmaya teşvik etmek ve her ekibin yaklaşık 100.000 doğrulayıcıyı idare etmesini hedeflemek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner