Yükleniyor...

Ethereum ile ilgili bu coin’lere dikkat! Binance raporu

Binance, "Modülerliği Kucaklamak" isimli Ethereum raporunda Celestia (TIA), Manta (MANTA), Monad ve Eclipse'yi öne çıkardı.

Ethereum binance rapor

Binance, “Modülerliği Kucaklamak” isimli Ethereum raporunda Celestia (TIA), Manta (MANTA), Monad ve Eclipse’yi öne çıkardı.

Kripto para piyasası, döngüler halinde yükseliş trendini devam ettiriyor. Geçtiğimiz haftalarda yapay zeka furyası trend olurken, son günlerde memecoin’ler ilgiyi üzerine çekmiş durumda.

Sürekli değişen trendler, kripto yatırımcılarının da kafasını karıştırmaya başladı. Birçok yatırımcı, sıradaki trendin ne olacağını düşünmeye başladı.

Binance, sonraki trend için sinyal niteliğinde bir rapor yayımladı. Kripto borsası, yayımladığı Ethereum raporunda Celestia (TIA), Manta (MANTA), Monad ve Eclipse’yi öne çıkardı.

Ethereum raporu ralli binance

Binance, Ethereum ile ilişkilendirilen kripto paraları paylaştı

Kripto para borsası Binance, geçtiğimiz günlerde kritik bir araştırma raporu yayımladı. Binance Research adı altında yayımlanan raporda, Ethereum ele alındı.

Rapor, temel olarak Ethereum için hayat kaynağı olan ölçeklendirmeyi ve modüler blockchian’leri irdeledi. Binance araştırmasına göre, modüler blockchain’ler dört temel işlevden oluşur. Bunlar, Execution (Yürütme), Settlement (Yerleşim), Data Availability (Veri Kullanılabilirliği) ve Konsensüs’tür.

Binance, ölçeklendirme için katman-2’lerin tam potansiyelini gerçekleştirmesindeki kriterin Data Availability (DA) olduğunu öne sürdü. Rapora göre, DA alanındaki gelişmeler daha geniş modüler ekosistem için zemin hazırlayacak.

Binance raporu, Ethereum Dencun güncellemesi ile gelecek olan EIP-4844 protokolünün katman-2’lerin maliyetlerini düşüreceğini aktardı. Araştırma, daha fazla ölçeklenebilirlik ihtiyacı nedeniyle alt-DA katmanlarının benimsenmesinde artan talep olduğunun altını çizdi.

ethereum

Artan talep üzerinden kripto projelerine değinen Binance, Celestia (TIA), Monad, Manta (MANTA) ve Eclipse’yi öne çıkardı.

Raporda, DA için tasarlanan ilk blockchain olan Celestia’nın veri kullanılabilirliği ve merkle ağaçları konusunda öne çıkacağı belirtildi. Diğer taraftan Binance, Ethereum ağındaki ilk Solana Sanal Makinesi (SVM) olan Eclipse için de detay verdi. Rapora göre, Eclipse SVM’nin gücünden faydalanarak daha uzlaşmalı bir katman-2 oluşturuyor.

Binance, Manta için de önemli bilgileri paylaştı. Rapora göre Manta, Celestia DA’ya geçen ilk katman-2 projesidir ve modüler yapıya sahiptir. Manta, 1,9 milyar dolar toplam kilitli varlık (TVL) ile önemli bir yer ediniyor.

Her şeyin modülerlik ile ilgili olmadığını belirten Binance, ölçeklenebilirlik iyileştirmelerinde monolitik katman-1 ağıyla Monad’ın da öne çıkacağını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner