Yükleniyor...

Ethereum Kaç TL Oldu? Güncel ETH Fiyatı

1 Ethereum ETH Kaç TL 1 Ethereum ETH Kaç Dolar


Bugün 1 Ethereum ne kadar1 Ethereum kaç TL oldu? 1 ETH kaç TL‘ye karşılık geliyor? Güncel Ethereum (ETH) fiyat bilgisine detaylı verilerle anlık olarak bu sayfadan ulaşabilir, piyasaları yakından takip edebilirsiniz.

Serbest piyasada 1 Ethereum fiyatı 31,961.30 TL TL‘dir. Ayrıca 1 Ethereum 2,078.38 $ dolardır. 1 Ethereum karşılığında 31,961.30 TL Türk Lirası veya 2,078.38 $ dolar alınabilmektedir.

Ethereum fiyatı son 24 saatte 8.80% değişim ile şu anda 31,961.30 TL TL‘den işlem görmektedir. Son 24 saatteki Ethereum hacmi ise 31,137,564,567 $ dolar ve kripto para biriminin toplam piyasa değeri 250,849,726,327 $ dolardır.

Ethereum (ETH) Fiyat Hesaplayıcı


Ethereum (ETH) Fiyat Grafiği

Sorumluluk Reddi Beyanı: Veriler kripto para borsaları tarafından sağlanmaktadır ve kripto para borsalarının veya veri sağlayıcılarımızın belirttiği şekilde gecikmeli olabilir. Coinkolik herhangi bir verinin doğruluğunu kontrol etmez ve bu konudaki her türlü yükümlülüğü reddeder.

Ethereum (ETH) Nedir?

En basit haliyle Ethereum, geliştiricilerin merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmasını ve dağıtmasını sağlayan, Blockchain teknolojisine dayanan açık kaynak kodlu platformdur.

Ethereum, akıllı sözleşmelerin ve merkezsiz uygulamaların (dApps) dağıtımının herhangi bir çalışma kesintisi, sahtekârlık veya üçüncü bir tarafın müdahalesi olmadan geliştirilmesine ve çalıştırılmasını olanak sağlıyor. Ethereum, geliştiricilerin dağıtılmış uygulamalar oluşturmasına ve çalıştırmasına olanak tanıyan bir blok zincirine ve kendi programlama diline sahip.

Ethereum Bitcoin’in Rakibi Mi?

Ethereum zaman zaman Bitcoin’le karşılaştırılıyor ve ETH’nin BTC’ye rakip olduğu iddia ediliyor. Piyasa değeri en yüksek iki kripto para birimi arasında oluşturulmaya çalışılan rekabet doğal karşılanabilir. Ancak bu yaklaşım doğru sayılmaz. Zira her iki kripto para birimi Blockzincir tabanlı bir altyapı kullansa da kullanım amaçları bakımından birbirlerinden ayrılıyor.

Bitcoin’in geliştirilme amacı aracıları ortadan kaldırarak eşten eşe nakit transferine olanak sağlamakken Ethereum ise internetin merkezsizleştirilmesini hedefliyor. Ethereum’un Bitcoin’le rekabet etmekten daha çok Bitcoin’i tamamlamaya çalıştığını söylemek daha akıllıca olacaktır.

Ether Nedir?

Ethereum ağında geliştirilebilecek uygulamalar çok geniş kapsamlı. Ethereum ağının platform token’ı Ether ise genellikle ETH veya Ethereum olarak biliniyor. Ether, Ethereum ağında komut oluşturmak ve çalıştırmak için yakıt olarak kullanılıyor.

Ethereum ağında yakıt olarak kullanılmasının yanı sıra Ether aynı zamanda diğer kripto para birimleri gibi borsalarda değer saklama aracı olarak alınıp satılıyor. Ethereum ekibine göre dünyanın dört bir yanındaki insanlar Ether’i (ETH) ödemeler için bir değer deposu veya teminat olarak kullanıyor.

Ancak Ether’in birincil amacı, kendisini alternatif bir para birimi olarak konumlandırmak değil, Ethereum akıllı sözleşmelerinin ve merkezsiz uygulama (dApp) platformunun işleyişini kolaylaştırmak.

Ethereum Kelimesi Ne Anlama Geliyor?

Ethereum’un (ETH) geliştiricisi Vitalik Buterin, bu adlandırmaya Vikipedia’da bilim kurgu ve mitolojik makaleleri okurken karar verdiğini açıkladı. Ether kelimesinin kökü antik çağda Yunanistan’da kullanılan aether’dir. Ether (aether) kısa maddenin gözle görülemeyen dördüncü hali olarak kabul ediliyor.

Alternatifler arasında Ethereum’un “ether” kelimesini içermesinden dolayı çok sevdiğini belirten Vitalik Buterin konuya ilişkin “Ether, evrene nüfuz eden ve ışığın hareket etmesini sağlayan varsayım olan görünmez araçtır.” açıklamasına bulunmuştu.

Ethereum (ETH) Nasıl Alınır?

En kolay şekilde Ethereum satın almaya başlamak için bir kripto para borsasına üye olmanız gerekiyor. Bitcoin’in ardından en popüler ikinci kripto para birimi Ethereum’un hemen hemen tüm kripto para borsalarında işlem gördüğünü söyleyebiliriz.

Borsalara kayıt işleminizi gerçekleştirdikten sonra KYC (Know Your Customer) doğrulamasını tamamlayarak alım satım işlemlerinize başlayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra tek yapmanız gereken hesabınıza bakiye yükleyerek Ethereum (ETH) satın almaya başlamak. Yazımızın bu kısmında Ethereum satın alabileceğiniz en popüler kripto para borsalarına yer vereceğiz. Ethereum (ETH) satın alabileceğiniz en popüler kripto para borsaları şu şekilde:

Nasıl Ethereum (ETH) satın alabileceğiniz konusunda daha kapsamlı bir yardıma ihtiyacınız varsa “Ethereum Nasıl Alınır” başlıklı rehberimiz aracılığıyla 4 adımda Ethereum’u nasıl satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ethereum (ETH) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Ethereum nedir, nasıl satın alınır?

Ethereum ilk olarak Kuzey Amerika Bitcoin Konferansında, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından tanıtımı yapılan bir sistemdir. Genel olarak bir altcoin statüsünde görülse de Ethereum esasında Blockchain teknolojisinin gelişmesini ve daha fazla alanda kullanılmasını amaçlayan bir yenilikçi bir sistemdir. Ethereum kısaca, güç kaynağı olarak Ether (ETH) kripto para birimini alan bir Kripto İşletim Sistemidir. Amaç Bitcoin’inde bağlı olduğu Blockchain sistemi üzerinde kullanıcıların bu sistem üzerinden yeni yazılımları oluşturmasını sağlamaktadır. Ethereum’un kullanıcılara sağladığı bu özgürlük sayesinde bir çok altcoin çıkarılmasına olanak sağlar. ETH alabilmek için doğrulanmış bir kripto para üyeliği gerekmektedir. Ardından havale/EFT ile Türk Lirası yatırarak ETH alabilirsiniz.

Ethereum nasıl üretilir?

Ethereum üretimi Bitcoin üretimiyle aynı yöntem gibi görünsede bazı küçük farklılıklardan dolayı Ethereum üretimi bazı avantajlar sağlamaktadır. Ethereum üretimi için öncelikle bir Ethereum cüzdanı oluşturmanız gerekmektedir. Gerekli programları yükledikten sonra üretime başlayabilirsiniz. Bireysel olarak üretebileceğiniz gibi bir havuza dahil olarakta üretim yapabilirsiniz. Havuza dahil olmak üretiminizi arttıracaktır. Ethereum üretimi için yüksek işlemcili cihazlara ihtiyacınız yoktur. Üretim ekran kartı (GPU) üzerinden yapılmaktadır.

Ethereum ne kadar?

Bu sayfa üzerinden anlık ETH fiyatına Türk Lirası, ABD Doları ve Euro cinsinden ulaşabilirsiniz.

Ethereum madenciliği nasıl yapılır?

Madencilik aynı Bitcoin mantığı ile bu sistemin süreklilik ve güvenliği için önemli bir faktördür. Ethereum madenciliğinin herkes tarafından yapılabilmesi için sistem gereksinimi Bitcoin madenciliğindeki gibi özel üretim cihazlar ile değil ekran kartı (GPU) ile yapılmaktadır. Madenci sayısının artması, Ethereum madenciliğinde de günden güne kazancın azalmasına neden olmaktadır.

Ethereum ne zaman çıktı?

Ethereum ilk olarak 2013 yılında Vitalik Buterin tarafından ortaya çıkarılmıştır. Vitalik Buterin 2013 yılının sonlarında Ethereum’u kullanıma sundu.