Yükleniyor...

Ethereum mu Polygon mu? Doğru Seçim Metacade (Sponsorlu)

Ethereum mu Polygon mu, geçen yıl boğa piyasası devam ederken birçok yatırımcının ağzındaki soru buydu.

Ethereum mu Polygon mu Dogru Secim Metacade Sponsorlu

Ethereum mu Polygon mu, geçen yıl boğa piyasası devam ederken birçok yatırımcının ağzındaki soru buydu. Ethereum (ETH), merkeziyetsiz finans projeleri ve NFT yayınları için birinci adresimiz blok zinciri olurken, Polygon (MATIC), Open Sea’de ücretsiz NFT listeleme için rakip olmaya başlıyordu. Polygon’un Ethereum’u yakalama şansı vardı, ancak yatırımcılar büyük kazançlar arıyorsa, bunların hiçbirinin kısa vadede gerçekleşmesi muhtemel değil. Ve Metacade oyuna katıldı.

Metacade Nedir?

Metacade şu anda MCADE hizmet tokeni için bir token ön satışına başlamış olan yepyeni bir proje. Proje, kendisini genişleyen metaverse içinde gelişmekte olan play-to-earn oyun sektörüne odaklıyor. Bu sektörlerin her ikisi de, kripto para dünyasında gelecekte büyük bir etkiye sahip olacak gibi görünüyor ve Metacade, gerçekten sansasyonel bir şey getirerek bunu şimdiden yapmayı umuyor. Platform, geliştiricilerin ve oyunseverlerin eksiksiz bir oyun ekosisteminde bir araya gelmeleri ve işbirliği yapmaları için nihai merkez olmayı hedefliyor.

Bu aşamada, projenin birincil hedefi, güçlü bir kullanıcı tabanı oluşturmak ve dünyanın ilk topluluk odaklı metaverse oyun salonunu inşa etmek. Metacade, oyun ortamının her seviyesinde geliştiriciler, oyunseverler ve yatırımcılar için derin değer yaratmayı amaçlamaktadır. Kullanıcılar, MCADE stake ederek ile ödüller kazanabilir ve projeyi destekleyebilir. Geliştiriciler yeni oyunlar oluşturmak için hibeler kazanabilir ve oyuncular bunları döngüsel, sürdürülebilir bir şekilde test edip inceleyebilir.

Metacade, başarısız olabilecek tek bir projeye veya oyuna yatırım yapmak yerine, birden fazla proje için bir merkez olma avantajına sahip ve bu nedenle daha iyi çeşitlendirme yapabiliyor. Bu, tek bir filmden ziyade Disney veya Netflix’e yatırım yapmaya benzer. Ya da tek bir oyun yerine Sony’ye yatırım yapmaya.

Ethereum Birleşmesi Kısa Vadede Piyasayı Değiştirmeyecek

Ethereum, Proof-of-Stake (PoS) blok zinciri mimarisinden Proof-of-Work’e (PoW) uzun zamandır beklenen geçişini kısa bir süre önce tamamladı. Birleştirme adı verilen yükseltme, yapım aşamasındaydı ve birçok yatırımcı bunun koinde bir ralliyi ateşleyebileceğinden umutluydu. Sonuç olarak, bu PoS hareketi ether’i %99,95 daha fazla enerji verimli hale getirdi. Doğru yönde atılmış bir adım, ancak kısa vadede ETH için büyük bir ralli görünmüyor.

Polygon, Ethereum’u Yakalama Şansını Kaybetti

Polygon, OpenSea NFT satın alımları için popüler bir seçenek haline gelmeye başladığından, geçen yıl ilk beş koinden biri olacağına dair bazı işaretler göstermeye başlıyordu. Ancak gerçekte, projenin piyasa değerindeki zirve 20 milyar dolardı ve o sırada ETH’deki 500 milyar dolarlık zirvesine yakın değildi. Polygon’un en büyük dezavantajlarından biri, Ethereum’un 122 milyonuna kıyasla 8,5 milyar ile çok daha büyük bir koin sirkülasyonu olması. Polygon, boğa piyasası devam ederken aranan bir isim olma fırsatını kaybetti ve kısa vadede , servetlerde büyük bir değişiklik olduğunu görmüyoruz.

Neden Metacade’e yatırım yapmalısınız?

Metacade, önümüzdeki yılların en sıcak kripto sektörlerinden ikisine hizmet edecek, oyunun çehresini değiştiren bir platform sunuyor: Play-to-earn ve metaverse. Proje aynı zamanda, geliştiricilerin yaptıkları çalışmalardan kâr elde etme şansı olan, create-to-earn’ü ekleyerek play-to-earn temasını genişletiyor. Sanal dünyalardaki bir P2E oyun salonu çok bariz bir şekilde, eksiksiz bir Game-Fi platformu için NFT’leri ve DeFi ögelerini içerecektir.

Ethereum ve Polygon, diğer projelere hizmet sağlamaya ve akıllı sözleşmeler ile merkeziyetsiz uygulamalara ev sahipliği yapmaya odaklanmıştır. Bunları bir ödeme seçeneği olarak kullanma hayali sona erdi ve sonunda yatırımcıları ve geliştiricileri çekecek olsa da, olumlu tarafı yavaş olacak. P2E ve metaverse, gelecekte günlük kullanıcıların akımını yaşayacak ve Metacade’in oyun salonu, hem normal hem de ciddi oyuncular için mükemmel bir takılma yeri olacak.

Sonuç

Kripto para yatırımcıları ayı piyasasının zararını yaşadı ve Polygon, Ethereum’u yakalama şansını kaybetti. Ethereum artık daha çevre dostu bir blok zincirine yükseltildi, ancak her ikisi için de kısa vadeli görünüm muhtemelen yavaş bir şekilde daha yükseklere çıkmak olacak.

Metacade’in 2023’e giden yol haritası, büyük bir topluluğu kendine çekmeye devam eden büyük bir pazarlama kampanyasıyla başlayacak. Bu tamamlandığında, MCADE’e yönelik ani talep ve bunun sonucunda Reddit gibi platformlarda ortaya çıkan çılgınlık, erken dönemde yatırım yapanlar için büyük kazançlar sağlayabilir. Oyun salonunun geliştirilmesi ve dünya genelinde metaverse’ün benimsenmesi, bu yenilikçi proje için gerçek kıvılcım olacak.

Metacade ön satışına buradan katılabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner