Anasayfa Altcoinler Facebook'un Kripto Para Projesine Onlarca Dev Firmadan Destek

Facebook’un Kripto Para Projesine Onlarca Dev Firmadan Destek

Sosyal medya platformu Facebook’un 18 Haziran’da white paper’ını duyuracağı kripto para projesine onlarca firmanın destek verdiği bildirildi. Genel liste, teknoloji odaklı medya kuruluşu The Block tarafından 14 Haziran’da açıklandı.

Dün, Facebook’un kripto parasına Visa, Mastercard, PayPal ve Uber’in destek vereceğini sizlerle paylaşmıştık. The Block’un paylaştığı listeye göre, bu destekçilerin yanında onlarca dev firma daha yer alıyor.

Listede Yok Yok!

Block tarafından paylaşılan listede, kripto para projesini yönetmek için oluşturulan konsorsiyumda girişim sermayesi firmaları Andreessen Horowitz ve Union Square Ventures ve kripto para borsası Coinbase ve Mercy Corps dahil olmak üzere kar amacı gütmeyen kuruluşlar gibi yatırımcıların yer aldığı görülüyor.

Konsorsiyumun diğer üyeleri arasında telekomünikasyon, e-ticaret ve medya şirketleri de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerden paydaşlar bulunuyor.

Facebook’un gelecek hafta açıklamayı planladığı Libra Derneği’nin kurucu üyelerinin tam listesi şu şekilde:

Facebook Kripto Para Libra Konsorsiyumu

Facebook’un kripto para projesinin yönetim kuruluna 100 üye çekmeyi hedeflediği bildiriliyor. Her şey planladığı gibi giderse, Facebook, 100 üyeden 1 milyar doları güvence altına alacak ve her üyenin kendi düğümlerini yönetmesi, Libra’nın gelişiminin finanse edilmesi için 10 milyon dolar talep edecek.

Dün, Facebook’un kripto parasını ve diğer finansal hizmetlerini 2.4 milyar kullanıcısına sunmayı planladığı ve Avrupa’daki düzenleyiciler için Standard Chartered Bank’ın halkla ilişkiler başkanı Ed Bowles’i işe aldığı duyuruldu. Bowles, Eylül ayında şirkete katılacak ve şirketin Londra merkezli kamu politikası direktörü olarak görev yapacak.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları