Yükleniyor...

Facebook’un Kripto Parası “FB Coin” 2019’un Üçüncü Çeyreğinde Açıklanabilir!

Bloomberg, 8 Mayıs'ta yaptığı haber ile sosyal ağ devi Facebook'un sözde kripto para birimi lansmanı için PayPal çalışanlarını işe aldığını bildirdi.

Facebook Kripto Para FB Coin

Bloomberg, 8 Mayıs’ta yaptığı haber ile sosyal ağ devi Facebook’un sözde kripto para birimi lansmanı için PayPal çalışanlarını işe aldığını bildirdi. Anonim kaynaklar Bloomberg’e verdiği demeçte, Facebook’un kripto parasını 2019’un üçüncü çeyreğinde açıklayabileceğini söylediler.

Şirket, geçen yıl PayPal’ın eski başkanı David Marcus’un himayesinde özel bir Blockchain ekibini işe almıştı. Şimdi, ekibin 50 üyesinin yaklaşık %20’sinin 2000’lerin başındaki “PayPal Mafyası” olarak bilinen yönetici grubundan oluştuğu bildiriliyor.

O zamanlar ortaya çıkmakta olan e-ödemeler alanındaki ilerlemesiyle tanınan grup, şimdi ünlü girişimcileri Elon Musk, Reid Hoffman ve Peter Thiel’i de içeriyordu.

Daha önce de haberini yaptığımız gibi Facebook’un kripto para birimi büyük olasılıkla FB Coin adında bir stabilcoin olacak. Geçen haftaki kaynaklara göre, şirket girişimi çevreleyen Visa ve MasterCard ile görüşmeler yapıyor ve 1 milyar dolar tutarında yatırım arıyor.

Bir başka kaynak Facebook’un ABD dolarına sabitlenecek ve çeşitli uygulamalara sahip olacak olan token için “Libra” ticari markasını aldığını söylemişti.

Facebook tarafından ortaya atılan iddialara ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x