Yükleniyor...

Facebook’un Kripto Parası Libra’ya Günlük 1 Milyon Dolar Ceza Kesilebilir!

Facebook'un kripto para projesi Libra sosyal medya devinin başına büyük iş açtı.

Facebook Libra

Facebook’un kripto para projesi Libra sosyal medya devinin başına büyük iş açtı. ABD’nin Senato üyeleri şirketin projesini akıllardaki soru işaretleri giderilene kadar durdurması yönünde çağrı yaparken, bazı hukukçular şirketin kripto para projesini tamamen durdurmasını istiyor.

ABD’nin Finansal Hizmetler Komitesinin Demokrat çoğunluğu, büyük teknoloji şirketlerinin finansal kurumlar olarak faaliyet göstermelerini ya da dijital para çıkarmasını önleyecek bir yasa hazırladılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“Büyük Teknoloji Firmalarını Finans Dışında Tutma Yasası” Facebook’un Libra projesini engellemenini yanısıra, yıllık geliri en az 25 milyar dolar olan çevrimiçi platformların yani Google, Amazın ve Twitter gibi firmaların dijital para çıkarmasını önlemeyi hedefliyor. Yasa ile getirilen kuralları ihlal eden şirketlere günlük 1 milyon dolara kadar para cezası verilebilir.

Facebook, Amerikan finans sistemi ve kanun koyucularla oyun oynanmayacağının farkında. Milletvekilleri ve düzenleyicilerin dile getirdikleri kaygılar giderilinceye kadar Libra’yı başlatmayacağını garanti etmeyi planlıyor. Facebook’un dijital cüzdanının başkanı David Marcus, Libra’nın egemen para birimleri ile rekabet etmek ya da para politikasına müdahale etmek için inşa edilmediğine dair bir açıklama yaptı.

Sosyal medya devi, Amerikan finans sistemine dost olacaklarını söylerken insanları Libra’nın bağımsız bir kripto para birimi olduğuna nasıl ikna edeceği ise büyük merak konusu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x