Anasayfa Altcoin Haberleri Libra Coin (LIBRA) Facebook'un Kripto Parası Libra'nın White Paper'ı Türkçe'ye Çevrildi

Facebook’un Kripto Parası Libra’nın White Paper’ı Türkçe’ye Çevrildi

ABONE OL:google-news

Facebook’un bir süredir beklenen ve 18 Haziran’da yayınlanan white paper’ı ile resmen duyurulan Libra şüphesiz son günlerin en tartışmalı projesi.

Kimisine göre başarılı, kimisine göre başarısız bir proje olan Libra özellikle arkasındaki destekçi şirketler ile büyük dikkat çekti. Öyle ki, Libra’nın destekçileri arasında Visa, MasterCard, PayPal, Vodafone gibi birçok dev şirket yer alıyor.

Bununla birlikte, ekonomist Selçuk Geçer gibi birçok isim Libra’nın arkasındaki asıl gücün ABD olduğunu, ABD’nin kripto para devrimini Libra üzerinden gerçekleştirdiğini iddia ediyor. Elbetteki tüm bunlar şimdilik birer iddiadan ibaret.

Sosyal medya devinin projeyle ilgili tüm bilgilere yer verdiği white paper varsayılan olarak İngilizce dilde yayınlanmıştı. Tim Danışmanlık şirketinde danışman olarak görev yapan Ebru Güven tarafından Libra’nın white paper’ı Türkçe’ye çevrildi. Çeviride eksikliklerin bulunduğunu belirten Güven, zamanla tüm bu eksikliklerin tamamlanacağını söyledi.

Libra’nın Türkçe dildeki white paper’ına buradan devam ederek ulaşabilirsiniz.

Libra Nedir?

Facebook’un başını çektiği, Libra Birliği Üyeleri tarafından hazırlanan, basit bir küresel para birimi ve milyarlarca insana ulaşan finansal bir altyapı sağlamayı hedefleyen bir kripto para projesidir. Libra’nın para birimi (LIBRA) Libra Blockchain’i üzerine inşa edilmiştir. Dünya çapında bir kitleye hitap etmesi amaçlandığı için Libra Blockchain’ini uygulayan yazılım açık kaynaklıdır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

928BeğenenlerBeğen
685TakipçilerTakip Et
19,581TakipçilerTakip Et
674AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar