Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Facebook'un Kripto Parasını Beklerken Walmart'ın ki Geliyor!

Facebook’un Kripto Parasını Beklerken Walmart’ın ki Geliyor!

ABONE OL:google-news

Tüm dünya Facebook’un kripto parası Libra’ya odaklanmışken ABD’li perakende devi Walmart, Libra‘ya benzer bir kripto para çıkarmaya hazırlanıyor. İlk gelen bilgilere göre Walmart’ın kripto parası Amerikan doları destekli olacak.

Walmart’ın 0190236564 sayılı “Blockchain tabanlı Dijital Para Birimi için Sistem ve Yöntem” adlı patent başvurusu 1 Ağustos’ta ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından yayınlandı.

Patent başvurusunda kripto paraya ilişkin olarak “Bir dijital para birimini geleneksel bir para birimine bağlayarak bir kripto para birimi oluşturmak, bir dijital para biriminin bilgisini bir Blockchain bloğuna depolamak, bir dijital para birimini satın almak ya da ödeme aracı olarak kullanmak.” açıklaması yer alıyor.

Patentin diğer ayrıntılarına bakıldığında Walmart, dijital para projesi sayesinde kullanıcıların birikimlerini sıfır ücret ya da çok düşük ücretlerle saklayabileceklerini belirtiyor. Sistem sayesinde işbirliği yapan perakendeciler ve ortaklar da kolaylıkla depolama hizmetinden faydalanıp kripto paradan geleneksel paraya (veya tam tersi) dönüşümünü sağlayabilecekler.

Dijital para Amerikan doları desteği sayesinde devletin herhangi bir yerinde para çekme ve para yatırma işlemlerinin kolay olacağı belirtiliyor. Buna karşın Walmart’ın piyasaya sürmeyi planladığı kripto paranın değeri bir ulusal para birimi yerine dijital bir para birimine de bağlanabilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar