Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Facebook, Yatırımcılarını Libra Konusunda Uyardı!

Facebook, Yatırımcılarını Libra Konusunda Uyardı!

ABONE OL:google-news

CNBC’nin haberine göre, sosyal medya devi Facebook yayınladığı 2. çeyrek raporunda yatırımcılarını Libra konusunda uyardı ve bir dizi faktörün Libra’nın hayata geçmesini engelleyebileceği hatırlatmasında bulundu.

Rapordaki risk faktörleri bölümünde Libra’nın duyurulduğu Haziran ayından bu yana kanun yapıcılardan ve düzenleyicilerden gelen olumsuz eleştirilerin önemli olduğu ve bu eleştirilerin olumsuz etkilerinin bilincinde olunduğu belirtiliyor. Böyle bir para biriminin piyasa tarafındaki kabulünde önemli belirsizlerin bulunduğuna dikkat çekilen raporda, Libra’nın ya da ilişkili ürünlerin belirlendiği tarihte veya herhangi bir zamanda hazır olmasının hiçbir şekilde garantisinin bulunmadığına değiniliyor.

Sosyal medya raporda devi dijital paralar ve Blockchain teknolojisi konusunda çok fazla deneyim sahibi olmadığının altını çiziyor ve bu durumun bu tarz ürünleri başarılı bir şekilde geliştirme ve pazarlamayı olumsuz yönde etkileyebileceği belirtiliyor.

Facebook’un 2. çeyrek raporundaki bu bilgiler şirketin kripto parasına ilişkin karamsar olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz ay duyurulan kripto para Libra ve dijital cüzdan projesi Calibra, finans dünyasından büyük ses getirdi. Libra, ABD Hazine Sekreteri Steven Munichin, Fed Başkanı Jerome Powell, Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Benoit Coeure gibi birçok önemli isimden yoğun bir şekilde tepki aldı.

Bugün CNBC’ye demeç veren bir Facebook sözcüsü de bu eleştiriler hakkında açıklamalarda bulundu ve Libra hayata geçene kadar ilgili tüm taraflarla şeffaf bir şekilde çalışacaklarını ve Libra’nın başarısı için buna ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg de geçtiğimiz hafta Çarşamba günü benzer bir yorumda bulunmuştu.

[irp posts=”14205″]

[irp posts=”13944″]

[irp posts=”14091″]

[irp posts=”14152″]

[irp posts=”14102″]

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar