Facebook, Yatırımcılarını Libra Konusunda Uyardı! • Coinkolik
Yükleniyor...

Facebook, Yatırımcılarını Libra Konusunda Uyardı!

CNBC’nin haberine göre, sosyal medya devi Facebook yayınladığı 2.

Facebook Libra 1

CNBC’nin haberine göre, sosyal medya devi Facebook yayınladığı 2. çeyrek raporunda yatırımcılarını Libra konusunda uyardı ve bir dizi faktörün Libra’nın hayata geçmesini engelleyebileceği hatırlatmasında bulundu.

Rapordaki risk faktörleri bölümünde Libra’nın duyurulduğu Haziran ayından bu yana kanun yapıcılardan ve düzenleyicilerden gelen olumsuz eleştirilerin önemli olduğu ve bu eleştirilerin olumsuz etkilerinin bilincinde olunduğu belirtiliyor. Böyle bir para biriminin piyasa tarafındaki kabulünde önemli belirsizlerin bulunduğuna dikkat çekilen raporda, Libra’nın ya da ilişkili ürünlerin belirlendiği tarihte veya herhangi bir zamanda hazır olmasının hiçbir şekilde garantisinin bulunmadığına değiniliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sosyal medya raporda devi dijital paralar ve Blockchain teknolojisi konusunda çok fazla deneyim sahibi olmadığının altını çiziyor ve bu durumun bu tarz ürünleri başarılı bir şekilde geliştirme ve pazarlamayı olumsuz yönde etkileyebileceği belirtiliyor.

Facebook’un 2. çeyrek raporundaki bu bilgiler şirketin kripto parasına ilişkin karamsar olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz ay duyurulan kripto para Libra ve dijital cüzdan projesi Calibra, finans dünyasından büyük ses getirdi. Libra, ABD Hazine Sekreteri Steven Munichin, Fed Başkanı Jerome Powell, Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Benoit Coeure gibi birçok önemli isimden yoğun bir şekilde tepki aldı.

Bugün CNBC’ye demeç veren bir Facebook sözcüsü de bu eleştiriler hakkında açıklamalarda bulundu ve Libra hayata geçene kadar ilgili tüm taraflarla şeffaf bir şekilde çalışacaklarını ve Libra’nın başarısı için buna ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg de geçtiğimiz hafta Çarşamba günü benzer bir yorumda bulunmuştu.

[irp posts=”14205″]

[irp posts=”13944″]

[irp posts=”14091″]

[irp posts=”14152″]

[irp posts=”14102″]


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x