Yükleniyor...

Facebook’un Bitcoin (BTC) Aldığına Dair Söylentiler Doğru Çıkmadı

Facebook, Bitcoin (BTC) satın aldığına dair sosyal medyada dolanan söylentileri dün yaptığı ilk çeyrek bilanço açıklamasında çürütmüş oldu.

facebook bitcoin

Facebook, Bitcoin (BTC) satın aldığına dair sosyal medyada dolanan söylentileri dün yaptığı ilk çeyrek bilanço açıklamasında çürütmüş oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Facebook, birçok kişinin beklediği büyük bir Bitcoin satın alımını açıklamadı. Önceki gün de de sizlere haberini verdiğimiz üzere birden fazla sosyal medya hesabı, sosyal medya devi hakkında “muhtemelen bilançosunda BTC tuttuğuna dair” paylaşımlar yapmaya başlamıştı. Doğrulanmamış söylenti, Fox Business’a bile ulaştı.

E0ExMMgXMAM 8ye

Ne yazık ki, güçlü reklam geliri nedeniyle ezici kazanç tahminlerine rağmen, Facebook, topluluğun son birkaç gündür heyecanlandırdığı Bitcoin bombasını maalesef açıklamadı. Facebook, eğer BTC satın alımını açıklamış olsaydı 876 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük kripto para birimini bilançosuna ekleyen en büyük şirket olacak ve potansiyel olarak daha geniş kurumsal benimsemenin kapılarını açacaktı.

Şubat ayında, e-araba üreticisi Tesla, Bitcoin’i kucaklayan ilk S&P 500 üyesi oldu ve diğer büyük şirketlerin de aynı şeyi yapması bekleniyordu. Bitcoin’den uzak dursa da, şimdilik sosyal medya devi kripto parlara uzak değil. Libra stablecoin’inin bir başka versiyonu olan Diem’in bu yıl Facebook destekli Diem Association tarafından pilot olarak alınacağı bildirildi.

CEO Mark Zuckerberg, Ocak 2018’de ilk kez kripto para birimlerine olan ilgisini kamuoyuna açıklamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x