Yükleniyor...

Facebook’un Kripto Parası GlobalCoin, XRP ve Diğer Altcoin’leri Silip Süpürebilir!

Bitcoin uzmanı Max Keiser, XRP, LTC ve diğer kripto para birimlerinin sosyağ medya devi Facebook tarafından yakın zamanda piyasa sürülmesi beklenen kripto para birimi GlobalCoin tarafından yok edileceğini söyledi.

Facebook Kripto Para GlobalCoin

Bitcoin uzmanı Max Keiser, XRP, LTC ve diğer kripto para birimlerinin sosyağ medya devi Facebook tarafından yakın zamanda piyasa sürülmesi beklenen kripto para birimi GlobalCoin tarafından yok edileceğini söyledi. Keiser’a göre, hayatta kalacak tek kripto para birimi Bitcoin olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“Facebook’un GlobalCoin’i XRP ve diğer kripto para birimleri için büyük bir tehdit oluşturabilir mi?” sorusuna  Bitcoin uzmanı Max Keizer şu cevabı veriyor:

FB$ küresel stablecoin… FaceCoin, XRP de dahil olmak üzere yüzlerce altcoin ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Altcoin’ler için kıyamet gecesi. BTC fiat değil altın ile rekabet ettiği için bu Bitcoin’i daha da yükseltir (Ayrıca, kripto ödeme şirketlerinin silinip gitmesi muhtemel).

Keiser’a göre, GlobalCoin altcoin’leri gereksiz hale getirecek ve Facebook’un kripto parası, kripto para ödemelerine aracılık eden şirketleri ortadan kaldıracak. Keiser’ın dikkat çektiği en önemli nokta ise Bitcoin. Ona göre hayatta kalan tek kripto para birimi Bitcoin olacak.

Facebook’un kripto para birimini duyuracağı yönündeki söylentiler en başından bu yana kripto topluluğunda büyük hayacana neden oldu. Şirket, kripto para projesiyle özellikle peer-to-peer ödeme hizmetleri imkanı sunacak. Bu, Facebook’un kripto parasının ucuz ve hızlı işlemler sunan Litecoin ve XRP ile rekabet edebileceği anlamına geliyor.

Keizer ile birlikte aynı görüşleri paylaşan bir diğer önemli isim ise Bitcoin Vakfı’nın kurucusu Charlie Shrem. Ona göre, Facebook’un kripto parası tek başına Ripple’ı etkisiz hale getirebilecek güce sahip. Shrem bu konuda şunları söylüyor:

Facebook, “Libra” adlı küresel kripto para projesini başlatıyor. İlginç olan, şirketlere “onaylayıcı” olmaları karşılığında 10 milyon dolar ödemeyi teklif etmeleri. Bu işe yarayacak olursa Ripple’ı işe yaramaz hale getirmek için yeterli bir şey.

Blockchain danışmanlık firması AmaZix’in danışma müdürü José Maria Macedo ise Facebook ve WhatsApp aracılığıyla potansiyel olarak yüz milyonlarca insanın GlobalCoin’i kullanacağını düşünüyor:

[GlobalCoin] Kullanıcı sayısı açısından ABD dolarından daha büyük olma potansiyeline sahip.

eToro analistlerinden Mati Greenspan da José Maria Macedo ile benzer görüşlere sahip:

Facebook’un token’ı Bitcoin’in bir rakibi değil, ABD dolarının bir rakibi.

Capital Law’ın finansal hizmetler düzenleme avukatı olan Oliver Woodhouse, GlobalCoin’in milyarlarca kişi için ödeme ve havale pazarında devrim yapma potansiyeli bulunan yenilikçi ve ortaya çıkan teknolojiyi tanıtmak için bir fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini söylüyor.

Woodhouse, bunun, bireylerin bir banka hesabı açamayabilecekleri ancak başka türlü internet erişimine ve bir sosyal medya hesabına sahip olabileceği dünyanın “bankasız” alanları için önemli bir gelişme anlamına geleceğini belirtiyor. Ayrıca, Facebook’un özellikle Zimbabwe veya Venezuela gibi ekonomik sorunları ciddi safhalarda olduğu gelişmekte olan ülkeleri hedef alacağına dair söylentiler var.

Facebook’un kripto parasını 18 Haziran’da resmi olarak duyurması bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x