Yükleniyor...

FANG’lar Kripto Para Endüstrisine Giriş Yapıyor! 2 Yıl içinde Google Coin Gelebilir

9 Temmuz'da CNBC'ye röportaj veren Winklevoss İkizleri, 2021 yılına kadar dört büyük teknoloji devinin (FANG) kendi dijital paralarını çıkararak kripto para endüstrisine giriş yapacaklarını söyledi.

fang lar kripto para endustrisine giris yapiyor 2 yil icinde google coin gelebilir

9 Temmuz’da CNBC’ye röportaj veren Winklevoss İkizleri, 2021 yılına kadar dört büyük teknoloji devinin (FANG) kendi dijital paralarını çıkararak kripto para endüstrisine giriş yapacaklarını söyledi.

FANG kısaltması dört büyük şirket Facebook, Amazon, Netflix ve Google için kullanılıyor. Winklevoss İkizleri’ne göre, Facebook’dan sonra Amazon, Netflix ve Google’dan da dijital para hamlesi gelecek.

Facebook’un Libra’sı hakkında konuşan İkizler, diğer dev şirketlerin de sosyal medya devi Facebook’un dijital para hamlesini takip edeceklerini, bunun sadece bir zaman meselesi olduğunu belirttiler.

Bu haftanın başlarında Bitcoin savunucusu Tom Lee de teknoloji devlerinin kripto para endüstrisine katılım sağlayacakları tahmininde bulunmuştu. Lee, CNBC’ye verdiği demeçte, ”Facebook ve diğer FANG şirketlerinin kendi dijital para birimleri oluşturacakları gerçeği dijital paranın hayatta kalacağı fikrini doğrulamaktadır.” demişti.

Bir ödeme protokolü olarak Libra henüz piyasaya sürülmedi, ancak düzenleyicilerin endişelerini dile getirmeleri sonrası ABD alarm verdi ve dijital para projesinin askıya alınması gündemde. Libra’nın duyurulması sonrası birçok ciddi endişeler ortaya çıktı.

Dün Fed Başkanı Jerome Powell, Finansal Hizmetler Komitesi öncesi Kongre konuşması sırasında, Libra’ya ilişkin ciddi endişeler olduğunu ifade ederek “Libra mahremiyet, para aklama, tüketicinin korunması ve finansal istikrar konularında birçok ciddi endişe ortaya çıkardı. Bu endişeler giderilmeden Libra projesinin ilerleyebileceğini düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

Powell’ın konuşması sonrası kripto para piyasasında büyük bir yıkım yaşandı ve Bitcoin yüzde 10’dan fazla değer kaybetti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x