Yükleniyor...

Fas’ın En Büyük Bankası, RippleNet Ağına Katıldı

Yönetimi altında 53.

fasin en buyuk bankasi ripplenet agina katildi 5

Yönetimi altında 53.3 milyar dolarlık varlık bulunan Fas’ın en büyük bankası Attijariwafa Bank, RippleNet ağına katıldı. Bu hamle ile Ripple, bankanın ortakları ile gerçek zamanlı işlemler gerçekleştirebilecek. 

RippleNet, ağına bir banka daha ekledi. Orta Doğu’daki varlığını güçlendiren Ripple, Fas’ın en büyük bankacılık kurumu olan Attijariwafa Bank’i ödeme ağına dahil etti. RippleNet’in bankacılık ortakları arasında Santander, Bank of America, IndusInd Bank, Banco Rendimento gibi dev isimler yer alıyor. Banka ayrıca, Singapur merkezli bir B2B sınır ötesi ödeme ağı olan Thunes ile de bir ortaklık duyurdu. 

Rabat merkezli bankanın uluslararası nakit yönetimi başkanı Adnane Driouech, konu hakkında yaptığı açıklamada blokzinciri teknolojisini para transfer etmenin hızlı ve kusursuz bir yolu olarak tanımladı. Halka açık bir şirket olan ve hisseleri Kazablanka Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören Attijariwafa Bank’ın İngiltere, Çin, İspanya, Tunus gibi birçok ülkede 4.900’den fazla şubesi bulunuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x