FCA, Binance'in Gereksinimlere Uyduğunu Açıkladı • Coinkolik
Yükleniyor...

FCA, Binance’in Gereksinimlere Uyduğunu Açıkladı

FCA, Binance'e Birleşik Krallık'ta düzenlenmiş faaliyeti yürütmeyi durdurma emri vermişti Birleşik Krallık'ın Haziran ayında kripto borsası Binance'in "etkili bir şekilde denetlenemeyeceğini" belirleyen Mali Davranış Otoritesi (FCA), bugün şirketin buna uyduğunu söyledi.

binance fca

FCA, Binance’e Birleşik Krallık’ta düzenlenmiş faaliyeti yürütmeyi durdurma emri vermişti Birleşik Krallık’ın Haziran ayında kripto borsası Binance’in “etkili bir şekilde denetlenemeyeceğini” belirleyen Mali Davranış Otoritesi (FCA), bugün şirketin buna uyduğunu söyledi.

Bir denetim bildiriminde düzenleyici, Binance’in Birleşik Krallık koluna düzenlenmiş herhangi bir faaliyet yürütmemesini ve www.binance.com web sitesinin, buna izin verilmediğini belirgin bir yerde göstermesini söyledi. Ayrıca reklam ve finansal promosyonlara son verilmesini talep etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FCA, o sırada yayınlanan bir yayın güncellemesinde şunları söyledi:

“25 Haziran 2021’de FCA, Binance Markets Limited’e gereksinimler getirdi. Firma, gereksinimlerin tüm yönlerine uydu.”

Denetim bildiriminde FCA, firmanın sorulara verdiği yanıtları eksik bulduğunu ve kara para aklama ve terörün finansmanı düzenlemeleri kapsamındaki resmi gereksinimlerle ilgili gerekli bilgileri sağlamayı reddettiğini değerlendirdiğini söyledi.

Düzenleyicinin Haziran ayında Binance’e yaptığı bildirim, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler ve diğer kuruluşlardan gelen ve dünyanın en büyük kripto borsasının düzenleyicilerle ilişkilerinde daha proaktif olmaya çalışmasına yol açan bir dizi uyarının ilklerindendi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x